II MZM - Bieg Charytatywny

04-06-2017

W niedzielę odbył się II Memoriał im. Zofii Morawskiej - bieg charytatywny.
Już drugi raz cały Ośrodek wypełnił się wspaniałymi ludźmi, pragnącymi swój wysiłek i trud przemienić w piękną pomoc naszym uczniom.

Celem biegu głównego było pozyskanie środków na budowę nowego internatu dla chłopców. Dystans biegu wynosił 3,3 km – była to pętla wokół Ośrodka, którą można było pokonać dowolną ilość razy w wyznaczonym limicie 90 minut. W tym roku sponsorem głównym naszego biegu była firma Mercedes Benz, z którą łączy nas wieloletnia przyjaźń. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i wsparcie.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom tegorocznego biegu - Urzędowi Gminy Izabelin oraz Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Dziękujemy Trzeciemu Programowi Polskiego Radia, który po raz drugi objął nasz bieg patronatem medialnym.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim Instytucjom i Organizacjom, które wsparły nas w organizacji biegu: Kampinoskiemu Parkowi Narodowemu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach, Centrum Medycznemu – Falck, Skautom Europy. Dziękujemy firmom – Graj Cafe i Gastro Magic Service, Wimar.

Wielkie brawa dla firmy Protempo za wielką pomoc w organizacji i świetny pomiar czasu.

Dziękujemy wszystkim grupom biegowym za tak liczne przybycie i udział - przede wszystkim grupie Izabelin na Start - za poprowadzenie rozgrzewki.

Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy i pracowników Ośrodka, którzy poświecili mnóstwo czasu i sił, aby ten bieg się odbył.

Bardzo się cieszymy z rodzinnego charakteru tej imprezy, przed biegiem głównym odbyły się biegi dziecięce, które przysporzyły nam niemało wzruszeń i emocji. Można było skosztować domowych ciast upieczonych w Internatach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy dla dzieci w przedszkolu i naturalne lody, które przyjechały do nas aż z Olsztyna. Za pyszny posiłek regeneracyjny dziękujemy naszym Siostrom.

W tym roku w  biegu wzięło udział 426 zawodników, w tym nasi uczniowie i absolwenci. Przebiegliśmy łącznie ponad 1200 okrążeń – co przy stawce 20 PLN za okrążenie daje nam ponad 24 000 złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten dzień i w aktywny sposób wesprzeć nasz Ośrodek. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zagości na stałe w naszych kalendarzach :)

Wyniki wszystkich zawodników na stronie ProTempo: TUTAJ

Pełna galeria zdjęć na fb: TUTAJ

pozdrawiamy