Wesprzyj zajęcia dogoterapii

Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc w dofinansowaniu zajęć dogoterapii dla naszych niewidomych wychowanków.

Dokładnie przed rokiem rozpoczęliśmy w naszym Ośrodku zajęcia, których dobroczynny wpływ obserwujemy z radością, widząc efekty jakie daje przebywanie dzieci z Psim Terapeutą – Williamem.

Piotruś i psi terapeuta William
Piotruś i psi terapeuta William

Dzieci, w trakcie zajęć, karmią Williama, dają mu pić, piłują pazury, zakładają obrożę, wyprowadzają na spacer. Zabawy ruchowe: przejścia przez tory przeszkód, aportowanie, a także wspólne spacery wpływają znacząco na ogólny rozwój fizyczny podopiecznych. Dzieci ćwiczą koncentrację zwłaszcza podczas zabaw z użyciem piłek i psich smakołyków o różnym kolorze, kształcie i fakturze. Chłopcy uwielbiają grę w goalball’a z psem, podczas której muszą wykazać się szybkością i siłą (odbierając piłkę z pyska psa) oraz dobrym słuchem aby wiedzieć, gdzie znajduje się William i w jaki sposób podać piłkę do drugiej drużyny, tak by on jej nie zabrał. Młodsze dzieci w czasie zajęć uczą się schematu własnego ciała na podstawie ciała psa oraz rozwijają słownictwo, dzięki któremu potrafią formułować komendy.

Aby móc kontynuować tę ważną formę terapii potrzebujemy regularnych wpłat, by zapewnić wynagrodzenie dla instruktora, jak również utrzymać psa – rasa mieszanka golden retriever z labradorem. W sumie jest to kwota 3 500 złotych miesięcznie.

Proponujemy trzy warianty wsparcia:

  1. Jeśli zdecydujecie się wpłacać regularnie 30 złotych – zapewnicie w ten sposób specjalistyczną karmę dla Williama, wykorzystywaną podczas zajęć.
  2. Wpłata 50 złotych pozwoli na pełną sesję terapeutyczną dla jednego dziecka.
  3. Regularną wpłatą 100 złotych umożliwicie korzystanie
    z bezcennych zajęć dogoterapii naszym podopiecznym w ciągu całego roku szkolnego.

Będziemy ogromnie wdzięczni za wybór jednego z wariantów i wspieranie tego szczytnego celu tak, jak długo będziecie mogli – pół roku, rok, …a może jednorazowo – decyzja należy do Państwa i posiadanych możliwości. My ze swej strony z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę i zapraszamy!

Aby dokonać wpłaty wystarczy przejść do formularza klikając TUTAJ 
i wybrać z listy celów: Wesprzyj zajęcia dogoterapii.

Wpłaty drogą bankową prosimy kierować na numer konta:

mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 
- wpisując w tytule „Dogoterapia”

DZIĘKUJEMY!!!