Wizyta Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Laskach

06-09-2019

W czwartek, podczas wizyty w Laskach, Pierwsza Dama zachęcała do wspólnego odkrywania polskich nowel, które stanowią lekturę tegorocznego Narodowego Czytania.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – Pierwsza Dama podzieliła się z nami swoim ulubionym cytatem Uberto Eco, zachęcając młodzież do włączenia się do tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Zwiedzając bibliotekę Pani Agata Kornhauser-Duda zapoznała się ze zbiorem książek dostosowanym do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzrokową. W drukarni zapoznała się ze wszystkimi etapami powstawania książek w alfabecie Braille’a.

Podczas spotkania z uczniami w szkole podstawowej odbyło się wspólne czytanie tegorocznej noweli „Katarynki” Bolesława Prusa. Pani Agata Kornhauser-Duda wręczyła specjalne wydanie „Nowel Polskich”, opublikowanych przez Kancelarię Prezydenta RP w alfabecie Braille’a.

Młodzież opowiedziała o swoim zamiłowaniu do czytania książek i podzieliła się ulubionymi tytułami.

W sobotę Ośrodek włączy się w tegoroczną edycję Narodowego Czytania.

Weronika Kolczyńska