Nowoczesne technologie dla edukacji

14-07-2021

W czwartek 8 lipca 2021 r. odbyło się spotkanie zainicjowane przez przedstawicieli Firmy EDUTECH EXPERT Sp. z o.o. W spotkaniu wzięli udział: pracownicy Spółki TONOPraca, przedstawicielka Działu Darów oraz pracownicy Działu Tyflologii. Zaproszeni goście spotkali się również z Dyrektor naszej Szkoły Podstawowej.

Firma zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii dla edukacji, a w tym roku zdecydowała się na uruchomienie nowej dedykowanej platformy https://edutech.expert/. Obecnie pracuje nad tworzeniem pomocy naukowych i organizacją szkoleń związanych z wykorzystaniem druku 3D i technik Braille’a.

Przedstawiciele Firmy wyrazili chęć zapoznania się z metodami i formami pracy dydaktycznej prowadzonej z naszymi uczniami oraz potrzebami, oczekiwaniami i doświadczeniami z drukiem 3D w naszym Ośrodku.

Zaprezentowano drukarkę 3D, charakteryzującą się niewielkimi rozmiarami, cichą pracą i intuicyjną obsługą. Nie wymaga też ona skomplikowanej kalibracji i jest gotowa do użycia bezpośrednio po wyjęciu z pudełka.

Prowadzone przez Firmę Edutech Expert szkolenia skierowane są do nauczycieli oraz prowadzących zajęcia pozalekcyjne, którzy planują rozpocząć przygodę z drukiem 3D.

Środki na zakup sprzętu można pozyskać w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”.

Tekst: s. Benita
Zdjęcia: Justyna Grochowska