„Alfabet Róży” literka po literce o Matce

30-10-2020

Okładka książki

Zachęcamy do zapoznania się z książką „Alfabet Róży” autorstwa Szymona Sławińskiego.

Papież Franciszek zatwierdził dekret uznający cud za wstawiennictwem matki Elżbiety Czackiej, stanowiący ostatni warunek do jej beatyfikacji. Niedługo Polski Kościół będzie miał nową błogosławioną. Matka Elżbieta Róża Czacka – niewidoma Matka Niewidomych, założycielka ośrodka dla niewidomych dzieci,  autorka dostosowania alfabetu Braille’a do polskiego systemu fonetycznego

Szymon Sławiński przygotował dla Was „Alfabet Róży”, opatrzoną pięknymi ilustracjami Weroniki Żurowskiej książeczkę, która przywołując miejsca, rzeczy i sprawy związane z Matką, pozwoli Wam ją lepiej poznać. W ten sposób możemy przygotować się do beatyfikacji Założycielki Dzieła Lasek. Wspólnie, litera po literze, czytajmy.

Autorem “Alfabetu Róży” jest Szymon Sławiński, dziennikarz Polskiego Radia, autor dwóch książek dla dzieci - “Małego Powstańca” i “Solidarności, krótkiej historii ..” (wydawnictwo „Muchomor”).

Kontakt do autora szym22@onet.pl