Nauczyciele z Mongolii w Laskach

04-04-2018

W dniach 19-23 marca 2018 r. gościliśmy w naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym mongolskich nauczycieli: Panią Nurcit - Dyrektora Szkoły dla Dzieci  Niewidomych w Ułan Bator oraz Pana Batbolta, absolwenta i nauczyciela muzyki tej Szkoły.

Goście przyjechali do Lasek z zamiarem poznania i jak najskuteczniejszego wykorzystania tych dni dla własnej wiedzy i doświadczenia w pracy tyflopedagogicznej oraz zobaczenia i porozmawiania z naszymi nauczycielami i uczniami.

Inicjatorem wizyty był Ambasador Polski w Mongolii Pan Michał Łabenda, który po rozmowie z  minister Tsogzolmaa (minister edukacji, nauki, kultury i sportu Mongolii) i porozumieniu z Ambasadą Mongolii w Polsce, odwiedził Laski i ustalił z Panią Dyrektor Elżbietą Szczepkowską szczegóły wizyty i warunki przyjęcia u nas gości.

Tekst: Siostra Benita