Aktualności z działu Tyflologia

Szkolenie dla uczestników projektu

Szkolenie dla uczestników projektu "Biblioteka otwarta"

W środę 12 października gościliśmy z wizytą roboczą uczestników projektu "Biblioteka otwarta" realizowanego w ramach programu PFRON "Kultura bez barier" z Rabki.

12-10-2022 | Kategorie: Ogólne

Okulary VESPER do wykrywania i omijania przeszkód przez osoby niewidome

Okulary Vesper mają pozwolić m.in. na wykrywanie obiektów oddalonych do 12 metrów, pracę w deszczu i przy zapyleniu, pracę na jednym ładowaniu do 12 godzin.

29-04-2022 | Kategorie: Ogólne

Spotkanie z twórcami najnowszej wersji aplikacji Seeing Assistant Move 3

W Seeing Assistant Move 3 użytkownik może głosowo zapytać o swoją lokalizację, poprosić o wyszukanie miejsca docelowego, albo zaplanować trasę i rozpocząć drogę do celu oraz wiele innych.

29-04-2022 | Kategorie: Ogólne

Spotkanie z Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie, w ramach udostępniania i przybliżania zbiorów oraz dostępności galerii i wystaw osobom niewidomym i słabowidzącym przygotowało wraz z firmą „Tyflograf” wypukły plan budynku.

21-12-2021 | Kategorie: Ogólne

Spotkanie z firmą NEXIO i pomysł na aplikację mobilną dla osób niewidomych

Współczesna rehabilitacja w coraz większym stopniu opiera się na nowych technologiach. Aktualnie większa część pomocy przeniosła się do telefonów i aplikacji.

21-12-2021 | Kategorie: Ogólne

Prezentacja okularów Envision

W czwartek 02.12.2021 roku odbyło się w Dziale Tyflologii spotkanie Zespołu Kierowniczego naszego Ośrodka z p. Konradem Łukaszewiczem z firmy E.C.E.

03-12-2021 | Kategorie: Ogólne

Co to jest TOTUPOINT?

W piątek 29 października 2021 roku zakończono montaż 11 TOTUPOINTÓW.

08-11-2021 | Kategorie: Ogólne

Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi  Stowarzyszenie w lipcu 2021 r. powołało w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą(SCWEW).

22-09-2021 | Kategorie: Ogólne

Nowoczesne technologie dla edukacji

W czwartek 8 lipca 2021 r. odbyło się spotkanie zainicjowane przez przedstawicieli Firmy EDUTECH EXPERT Sp. z o.o. W spotkaniu wzięli udział: pracownicy Spółki TONOPraca, przedstawicielka Działu Darów oraz pracownicy Działu Tyflologii.

14-07-2021 | Kategorie: Ogólne

Nowa technologia od Gallium

We wtorek w Dziale Tyflologii odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele TONOPraca, przedstawicielka orientacji przestrzennej naszego Ośrodka,przedstawicielka Działu Darów oraz zaproszeni niewidomi goście korzystający aktywnie z nowych rozwiązań ułatwiających orientację przestrzenną.

10-06-2021 | Kategorie: Ogólne

Strona /4