Aktualności z działu Tyflologia

Dziedzictwo duchowe Dzieła Lasek

Ksiądz Profesor Jarosław Popławski autor książki „Dziedzictwo duchowe Dzieła Lasek” stwierdza, że Laski stanowiły centrum życia duchowego w Polsce w okresie międzywojennym i podkreśla specyficzny rys tej duchowości.

04-01-2019 | Kategorie: Ogólne

„Róża” opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej

„Róża” to opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej, założycielce Dzieła Lasek. Książka opowiada o jej młodych latach, które poznajemy ze współczesnej perspektywy jednej z wychowanek internatu, Zuzi.  Losy bohaterek w przedziwny sposób krzyżują się.

04-09-2018 | Kategorie: Ogólne

Zaproszenie II

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie serdecznie zaprasza niewidomych członków TOnOS, oraz absolwentów Lasek na spotkanie z organem prowadzącym w dniu 14.04.2018 r. na godzinę 13:00 do Domu Przyjaciół.

05-04-2018 | Kategorie: Ogólne

Nauczyciele z Mongolii w Laskach

W dniach 19-23 marca 2018 r. gościliśmy w naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym mongolskich nauczycieli: Panią Nurcit - Dyrektora Szkoły dla Dzieci  Niewidomych w Ułan Bator oraz Pana Batbolta, absolwenta i nauczyciela muzyki tej Szkoły.

04-04-2018 | Kategorie: Ogólne

Laski – miejsce spotkań osób niewidomych

3 Lutego 2018 w Domu Przyjaciół w Laskach odbyło się spotkanie  Zarządu TONO z środowiskiem osób niewidomych związanych z Laskami.   Obecni byli przedstawiciele różnych zawodów i różnych pokoleń wychowanków.

19-02-2018 | Kategorie: Ogólne, Dział Absolwentów

Zaproszenie

Zarząd TOnOS ma zaszczyt zaprosić niewidomych członków Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie, a także niewidomych absolwentów Lasek na spotkanie z przedstawicielami organu prowadzącego w dniu 03.02.2018 r.

02-01-2018 | Kategorie: Ogólne, Dział Absolwentów

Warsztaty dla pracodawców

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy poszukują nowych form pracy zespołowej. Do osób odpowiedzialnych za politykę kadrową I wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem osób w sytuacji niepełnosprawności.

08-03-2017 | Kategorie: Ogólne, Dział Absolwentów

Zmiany w statucie

Proponowane zmiany w statucie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi

17-05-2016 | Kategorie: Ogólne