Ślubowanie „jedenastki” absolwentów

15-06-2020

10 czerwca tegoroczni maturzyści zebrali się w Domu Dziewcząt, by złożyć uroczyste ślubowanie absolwentów i odebrać swoje świadectwa ukończenia szkoły.

W dobrej drużynie piłkarskiej każdy z 11 zawodników ma ważną rolę do zagrania. To nie przypadek, że tegorocznych uczniów zmagających się z maturą również jest 11. W trakcie tygodnia pisania egzaminów, cała drużyna zebrała się w Domu Dziewcząt, by uroczyście złożyć ślubowanie absolwentów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Środowe spotkanie odbyło się troszkę inaczej niż dotychczas, bo bez obecności wiernych kibiców – nauczycieli, wychowawców, kolegów z młodszych klas, rodziców – ale również było pełne wzruszeń, radości i życzeń na dalszą edukacyjną drogę.

Pani Dyrektor Elżbieta Szczepkowska przedstawiła każdego z absolwentów i złożyła najserdeczniejsze życzenia.

-Jesteśmy wdzięczni za okazanie wsparcia przez te wszystkie lata. Dziękujemy za wszystkie lekcje, nie tylko te w szkolnych ławkach, ale życiowe. Dzięki wam nauczyliśmy się odkrywać siebie, patrzeć nie tylko oczami, ale przede wszystkim sercem. Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach i z chęcią będziemy tutaj wracać – w imieniu uczniów dziękowała Aneta Górska.

- Będziecie zawsze w naszych sercach i obiecujemy naszą modlitwę. Bardzo pragniemy, by Laski były waszym domem – byście tutaj przyjeżdżali, odwiedzali nas, byście pamiętali, że macie drugi dom - życzyła matka Judyta FSK.

- Nadszedł czas byście rozwijali dalej skrzydła w nowym miejscach, na studiach czy w pracy. Życzymy wam jak najlepiej, przede wszystkim zdanej matury i spełnienia marzeń. Miło się z wami współpracowało, będzie nam was brakowało, ale wiemy, ze musicie opuścić Laski, by dalej się pięknie rozwijać – powiedział ks. rektor Michał Wudarczyk.

- Zamykacie za sobą jedne drzwi, ale otwieracie kolejne. Po egzaminach nadejdą najdłuższe wakacje w życiu, po nich możecie mieć oczekiwania, że będzie już łatwiej, ale łatwiej nie będzie, ale to że będzie trudniej nie znaczy, że będzie gorzej. Każda trudność to szansa, by zrobić krok do przodu, tego wam życzę, żebyście odważnie stawiali te kroki –  mówił prezes TOnOS  Paweł Kacprzyk

Weronika Kolczyńska, fot. Jolanta Krupa

Pierwszy robot

Nasi uczniowie na zawodach robotyki

W sobotę 3 marca drużyna dwóch uczniów Technikum Informatycznego wzięła
udział w ogólnopolskich zawodach robotyki Robomaticon. Dawid Kowalski i
Kamil Wiśniewski z klasy trzeciej zaprogramowali robota zbudowanego
przez Kacpra Kamzelskiego z klasy drugiej. Robot otrzymał nazwę ALF.
Wystartowali w konkurencji LegoSumo, w której wygrywa robot, który
zepchnie przeciwnika z ringu. Robot ALF zakwalifikował się do drugiego
etapu. Na sześć walk wygrał trzy pojedynki. Było to pierwsze zetknięcie
uczniów z programowalnymi zestawami EV3 firmy LEGO i pierwszy start w
zawodach robotyki. Na zawodach było dużo wystawców sprzętu robotycznego,
wiele ciekawych konstrukcji z różnych konkurencji w robotyce, a walkom
towarzyszyło mnóstwo emocji i radości. Uczniowie są bardzo
zainteresowani takim praktycznym wykorzystaniem nauki języka programowania.