Zawody na nartorolkach

24-09-2019

21. września nasi biegacze narciarscy z Technikum Masażu Aneta Górska oraz Paweł Nowicki wystartowali w zawodach na nartorolkach Łabowa Uphill.

Bieg ten rozgrywany jest w Beskidzie Sądeckim i polega na przebiegnięciu na nartorolkach dystansu 7,5 km na bardzo wymagającej trasie prowadzącej wyłącznie pod górę (przewyższenie wynosi 430 m). W rywalizacji z czołówką wyczynowych amatorskich biegów narciarskich nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Pawłowi dobiegnięcie do mety zajęło 46 min 12 s, co w rywalizacji techniką dowolną dało ósme miejsce i rewelacyjne trzecie miejsce w kategorii wiekowej. Aneta Górska miała okazję przekonać się jak silna jest konkurencja w biegu pań, ale dzielnie walczyła na trasie dając z siebie wszystko na ostatnim kilometrze. Metę osiągnęła w czasie  1:04:35. Przewodnikiem Anety była Katarzyna Witek, natomiast z Pawłem biegł Jan Kobryń.

Obecność naszych uczniów w zawodach cyklu Vexa Skiroll Tour spotkała się z dużym zainteresowaniem startujących tam zawodników. Okazali oni ogromne wsparcie oraz nagrodzili ich gromkimi brawami podczas dekoracji. Udział w zawodach był elementem przygotowań do zimowych startów w Pucharze Świata w parabiegach narciarskich oraz parabiathlonie, który rozpoczyna się 12 grudnia w Lillehammer.

Tekst Jan Kobryń

Pierwszy robot

Nasi uczniowie na zawodach robotyki

W sobotę 3 marca drużyna dwóch uczniów Technikum Informatycznego wzięła
udział w ogólnopolskich zawodach robotyki Robomaticon. Dawid Kowalski i
Kamil Wiśniewski z klasy trzeciej zaprogramowali robota zbudowanego
przez Kacpra Kamzelskiego z klasy drugiej. Robot otrzymał nazwę ALF.
Wystartowali w konkurencji LegoSumo, w której wygrywa robot, który
zepchnie przeciwnika z ringu. Robot ALF zakwalifikował się do drugiego
etapu. Na sześć walk wygrał trzy pojedynki. Było to pierwsze zetknięcie
uczniów z programowalnymi zestawami EV3 firmy LEGO i pierwszy start w
zawodach robotyki. Na zawodach było dużo wystawców sprzętu robotycznego,
wiele ciekawych konstrukcji z różnych konkurencji w robotyce, a walkom
towarzyszyło mnóstwo emocji i radości. Uczniowie są bardzo
zainteresowani takim praktycznym wykorzystaniem nauki języka programowania.