Marszobieg Charytatywny

17-04-2019

W sobotę 13 kwietnia na błoniach PGE Narodowego odbył się Charytatywny Marszobieg, którego uczestnicy wsparli nasz laskowski Ośrodek. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ORLEN Warsaw Marathon 2019.

W biegu mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek i doświadczenie biegowe. Na dystansie 1,5 km nie prowadzono klasyfikacji ani pomiaru czasu, co sprawiło, że na starcie, mimo chłodu i porannych opadów śniegu, licznie zgromadziły się całe rodziny. Wszystkich uczestników połączył jeden cel – pomoc niewidomym.

Ośrodek w Laskach reprezentowała silna, dynamiczna i zdeterminowana grupa uczniów (w tym dzieci z Domu Dziecka Niewidomego z Saskiej Kępy), wspierana przez opiekunów i rodziców. Podczas gdy jedni biegli i/lub maszerowali, inni na stoisku w strefie EXPO opowiadali o sukcesach sportowych naszych uczniów.

Dochód ze sprzedaży pakietów startowych podwojony przez PKN ORLEN wyniósł łącznie 44 200 złotych. Dzięki temu już niedługo młodzież z naszego Ośrodka będzie mogła korzystać z nowego sprzętu komputerowego w pełni przystosowanego do potrzeb niewidomych.

Gorąco dziękujemy koncernowi PKN ORLEN oraz wszystkim uczestnikom Charytatywnego Marszobiegu za pomoc w zbiórce funduszy!

Tekst i fot.: Justyna Grochowska

Pierwszy robot

Nasi uczniowie na zawodach robotyki

W sobotę 3 marca drużyna dwóch uczniów Technikum Informatycznego wzięła
udział w ogólnopolskich zawodach robotyki Robomaticon. Dawid Kowalski i
Kamil Wiśniewski z klasy trzeciej zaprogramowali robota zbudowanego
przez Kacpra Kamzelskiego z klasy drugiej. Robot otrzymał nazwę ALF.
Wystartowali w konkurencji LegoSumo, w której wygrywa robot, który
zepchnie przeciwnika z ringu. Robot ALF zakwalifikował się do drugiego
etapu. Na sześć walk wygrał trzy pojedynki. Było to pierwsze zetknięcie
uczniów z programowalnymi zestawami EV3 firmy LEGO i pierwszy start w
zawodach robotyki. Na zawodach było dużo wystawców sprzętu robotycznego,
wiele ciekawych konstrukcji z różnych konkurencji w robotyce, a walkom
towarzyszyło mnóstwo emocji i radości. Uczniowie są bardzo
zainteresowani takim praktycznym wykorzystaniem nauki języka programowania.