Nauczyciele Szkoły i Ogniska Muzycznego

Beata Dąbrowska  dyrektor szkoły. Uczy gry na fortepianie, nauczyciel mianowany. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku) na kierunku: pedagogika instrumentalna – organy oraz studia podyplomowe w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – specjalność tyflopedagogika. W Szkole Muzycznej w Laskach pracuje od początku jej istnienia. Od dwudziestu lat śpiewa w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie, jest także członkiem chóru kameralnego The Warsaw Singers. Jej hobby to zbieranie grzybów i wycieczki rodzinne.

Magdalena Adamczyk – uczy gry na skrzypcach, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – specjalność tyflopedagogika. Przez wiele lat była stałym współpracownikiem Polskiej Orkiestry Radiowej oraz członkiem kwartetu smyczkowego „Fobos”. Jako muzyk sesyjny brała udział w wielu projektach muzycznych i teatralnych oraz nagraniach. Aktualnie oddaje się pasji pedagogicznej, którą odziedziczyła po przodkach. Jest miłośniczką bałtyckich plaż i owczarków niemieckich.

Grzegorz Bożewicz – uczy gry na akordeonie, nauczyciel kontraktowy. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku), kierunek: pedagogika instrumentalna – akordeon;  Szkołę Główną Handlową w Warszawie, kierunek: finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa oraz Uczelnię Warszawską im. Marii Skłodowskiej-Curie, kierunek: ekonomia, specjalizacja: gospodarka nieruchomościami. Jest także absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku tyflopedagogika. Zafascynowany tangiem. Jeden z nielicznych artystów w Polsce grający na bandoneonie. Członek i współtwórca wielu muzycznych projektów. Po godzinach lubi komponować, czytać literaturę psychologiczną i motywacyjną, chodzić do teatru i kina, pływać. www.grzegorzbozewicz.com

Monika Chmielewska – uczy audycji muzycznych oraz prowadzi muzykoterapię, nauczyciel dyplomowany. Jest muzykologiem (Akademia Teologii Katolickiej w Warszawie). Ukończyła podyplomowe studia tyflopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, dwuletnie Podyplomowe Studia Muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, dwuletnie Podyplomowe Studia Duchowości Chrześcijańskiej na Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Bobolanum oraz 40 godzinny blok szkoleniowy “Praca z dzieckiem z zaburzeniem ze spektrum autyzmu”. Prowadzi zajęcia muzykoterapii (grupowe i indywidualne) z dziećmi niewidomymi, słabowidzącymi oraz niewidomymi z dodatkowymi schorzeniami.  Zajmuje się programowaniem muzyki dla poszczególnych grup (osób) i tworzeniem scenariuszy zajęć muzykoterapeutycznych. Podczas zajęć muzykoterapii wykorzystuje również biblioterapię, arteterapię i elementy choreoterapii. Pasjonuje się duchowością. Cieszy się życiem, a kiedy ma już naprawdę dużo wolnego czasu z zamiłowaniem oddaje się haftowi krzyżykowemu.

Alicja Czołpińska – uczy gry na fortepianie, nauczyciel mianowany. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej – specjalność tyflopedagogika. Jest autorką podręcznika "Wybrane utwory Fryderyka Chopina w wersji uproszczonej z komentarzem", w którym zaprezentowała własną metodę nauki tekstu muzycznego. Metoda ta polega na szczegółowej analizie utworu przed jego przeczytaniem z nut i działa stymulująco na wyobraźnię przestrzenną. Wierna słuchaczka radiowej Dwójki, wielką radość sprawia jej pomaganie innym ludziom.

Martyna Drabik-Dziedziczak – dyrygent chóru, uczy kształcenia słuchu i rytmiki, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką dyrygentury symfoniczno-operowej na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na tej uczelni studiowała również teorię muzyki i – podyplomowo – psychologię muzyki. Ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku tyflopedagogicznym. Jest miłośniczką polskich latarni morskich i pięknej architektury oraz "Kabaretu Starszych Panów".

Dariusz Dobrowolski – uczy gry na perkusji, nauczyciel mianowany. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, podyplomowo ukończył tyflopedagogikę na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracuje jako muzyk w Warszawskiej Operze Kameralnej. Interesują go m.in. sporty zimowe, szachy, muzyka jazzowa.

Anna Faderewska-Kuszaj – uczy kształcenia słuchu oraz emisji głosu, nauczyciel kontraktowy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku muzyka kościelna, ma także specjalizację pedagogiczną z kształcenia słuchu. Ukończyła też ZPSM im. J. Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu solowego oraz podyplomowo Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalność - tyflopedagogika. Jest jedną z pierwszych absolwentek Szkoły Muzycznej w Laskach. Praca z dziećmi niewidomymi jest dla niej niezwykle ważna. Zawsze stara się dawać przykład młodszemu pokoleniu i wciąż powtarza, że osoba niewidoma może osiągnąć wiele, jeśli sama tego pragnie i pracuje więcej, niż osoba widząca. Interesuje się psychologią rozwojową małych dzieci. Lubi jazdę na rowerze, długie spacery, a także czytanie książek.

Bronisław Harasiuk – uczy gry na gitarze oraz muzykografii, nauczyciel kontraktowy. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary i w klasie piosenki. Z tyflopedagogiką styka się na co dzień, ponieważ jest niewidomy. Gra na gitarze i na skrzypcach, śpiewa. Ma za sobą kilka lat działalności jako wokalista jazzowy. Nagrał płytę "As Time Goe` s By" z trio Bogdana Hołowni. Uczestniczył również m.in. w nagraniu tytułowego utworu na szkolnej płycie "Herbatka z Wasowskim" wraz z wokalistką jazzową Dorotą Miśkiewicz. W kontaktach z uczniami cechuje go duża intuicja i wrażliwość. Fascynują go podróże.

Paweł Mazurczak – uczy gry na gitarze basowej, nauczyciel stażysta. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wydziału Jazzu w klasie kontrabasu prowadzonej przez znakomitego polskiego muzyka Zbigniewa Wegehaupta w Studium Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Opiekun szkolnych zespołów wokalno–instrumentalnych „After Five”. Oprócz prowadzonej działalności pedagogicznej jest czynnym muzykiem – kontrabasistą. Nagrał kilkanaście płyt z różnymi polskimi zespołami i wykonawcami, m. in. Antoniną Krzysztoń, Kapelą ze Wsi Warszawa, Mają Kleszcz & Incarnations, Trebunie Tutki, Sidney Polakiem, Korą, Calle sol, Tam Tam Project, Blue Cafe. Z zamiłowania domator.

Svietlana Politowska – uczy gry na fortepianie, nauczyciel kontraktowy. Ukończyła Rubiński Państwowy Instytut Kultury w klasie kulturologii i pedagogiki, Koszalińskie Studium dla Dyrygentów Chórów Polonijnych – specjalizacja dyrygent chórmistrz, wykładowca dyscyplin chóralnych. Jest absolwentką warszawskiego UKSW – specjalność: tyflopedagogika, studiowała także podyplomowo na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku założyła zespół Kwiaty Świętego Maksymiliana, do którego należały przede wszystkim dzieci ze szkoły specjalnej. Zespół ten wydał dwie płyty: "Kolędy" i "Kwiaty Św. Maksymiliana". Uważa, że nie każde dziecko będzie Chopinem, ale każde można nauczyć ładnie zagrać ulubioną piosenkę. Jej zainteresowania to oczywiście muzyka, Biblia, historia, pedagogika, psychologia, filozofia i literatura.

Martyna Sojka- uczy kształcenia słuchu i rytmiki, nauczyciel stażysta. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalność rytmika. Jej aktywność muzyczna często wychodzi poza zainteresowania pedagogiczne. Od dziecka uwielbia śpiewać, tworząc wiele projektów muzycznych. Przez kilka lat miała okazję grać na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Jest także laureatką konkursów wokalnych (w tym m.in. Szansa na Sukces, Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej, czy Zaucha Festiwal). Jest także współpracownikiem Polskiego Radia, tworząc audycję muzyczną "Rytmika" w Polskim Radiu Dzieciom. Interesuje się psychologią oraz socjologią. Uwielbia pracę z dziećmi i marzy o tym, aby stworzyć autorski musical dla dzieci.

Hanna Tawrel-Szablewska – uczy gry na flecie, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w zakresie gry na flecie. Ukończyła także studia podyplomowe w Praskiej Akademii Sztuk oraz w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – tyflopedagogikę. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel akademicki. W Laskach pracuje od 1996 roku, czyli od założenia Szkoły Muzycznej. Jest także muzykiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Jej pasje to sztuka i zdrowa kuchnia. Łączy je organizując dla przyjaciół kameralne wieczorki muzyczne połączone z konsumpcją wymyślonych przez siebie potraw.

Łucja Szablewska-Borzykowska – uczy emisji głosu, nauczyciel stażysta. Ukończyła studia wokalne i kompozycję na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz wokalne studia podyplomowe na Royal Academy of Music w Londynie. Jest śpiewaczką i kompozytorką. Jako solistka występuje w Teatrze Wielkim w Warszawie, koncertuje w kraju i za granicą. Dokonała kilkudziesięciu prawykonań muzyki polskiej, uczestniczyła w wielu festiwalach muzyki nowej, kameralnej i oratoryjnej. Śpiewa w sześcioosobowym zespole wokalnym ProMODERN specjalizującym się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Z zamiłowania florystka – jej hobby to układanie bukietów i kompozycji z ciętych kwiatów.

Wiktor Szablewski – uczy gry na trąbce, nauczyciel mianowany. Jest absolwentem ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie trąbki. Ukończył także Dwustopniowe Szkolenie z Muzykoterapii, prowadzone przez dr Elżbietę Galińską, oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna. Na tej samej uczelni podyplomowo ukończył też tyflopedagogikę. Multiinstrumentalista, poza trąbką gra również na instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Miłośnik dobrej literatury i muzyki oraz dwóch kółek – sezon motocyklowy stara się wykorzystywać w pełni.

Tomasz Tokarski – uczy akompaniamentu liturgicznego i gry na organach, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentem Instytutu Szkolenia Organistów, Szkoły Muzycznej drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność śpiew solowy), Instytutu Muzykologii UW, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (specjalność muzyka kościelna). Ukończył również podyplomowe studia tyflopedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1993 r. pracuje jako organista kościelny. W latach 1995-1997 występował w zespole kameralnym Ars Antiqua. Występował również jako solista lub akompaniator. Lubi wędrówki po górach, zwiedzanie świata oraz czytanie książek.

Sławomira Włoskowicz – uczy gry na fortepianie i kształcenia słuchu, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie teorii muzyki oraz gry na klawesynie. Jest też absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalność – tyflopedagogika. W latach 2005-2009 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Muzycznej w Laskach. W wolnych chwilach lubi pływać, czytać dzieciom książki i rozwiązywać łamigłówki matematyczne. 

Elżbieta Harasiuk pracownik administracyjny; jest absolwentką Lasek. Ukończyła Państwowe Studium Bibliotekarskie w Jarocinie. Przez wiele lat pracowała w wyuczonym zawodzie. Od dwóch lat pracuje w Szkole Muzycznej. Muzyka i słowo są dla niej sposobem na wyrażanie emocji. Lubi także dobrą literaturę, przyrodę i oczywiście – muzykę.