Nauczyciele Szkoły i Ogniska Muzycznego

Beata Dąbrowska  dyrektor szkoły. Uczy gry na fortepianie, nauczyciel mianowany. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku) na kierunku: pedagogika instrumentalna – organy oraz studia podyplomowe w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – specjalność tyflopedagogika. W Szkole Muzycznej w Laskach pracuje od początku jej istnienia. Od ponad dwudziestu pięciu lat śpiewa w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jej hobby to zbieranie grzybów i wycieczki rodzinne.

Grzegorz Bożewicz – uczy gry na akordeonie, nauczyciel kontraktowy. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku), kierunek: pedagogika instrumentalna – akordeon;  Szkołę Główną Handlową w Warszawie, kierunek: finanse i rachunkowość przedsiębiorstwa oraz Uczelnię Warszawską im. Marii Skłodowskiej-Curie, kierunek: ekonomia, specjalizacja: gospodarka nieruchomościami. Jest także absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku tyflopedagogika. Zafascynowany tangiem. Jeden z nielicznych artystów w Polsce grający na bandoneonie. Członek i współtwórca wielu muzycznych projektów. Po godzinach lubi komponować, czytać literaturę psychologiczną i motywacyjną, chodzić do teatru i kina, pływać. www.grzegorzbozewicz.com

Martyna Drabik-Dziedziczak – dyrygent chóru, uczy kształcenia słuchu i rytmiki, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką dyrygentury symfoniczno-operowej na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na tej uczelni studiowała również teorię muzyki i – podyplomowo – psychologię muzyki. Ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku tyflopedagogicznym. Jest miłośniczką polskich latarni morskich i pięknej architektury oraz "Kabaretu Starszych Panów".

Anna Faderewska-Kuszaj – uczy kształcenia słuchu oraz emisji głosu, nauczyciel kontraktowy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku muzyka kościelna, ma także specjalizację pedagogiczną z kształcenia słuchu. Ukończyła też ZPSM im. J. Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu solowego oraz podyplomowo Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalność - tyflopedagogika. Jest jedną z pierwszych absolwentek Szkoły Muzycznej w Laskach. Praca z dziećmi niewidomymi jest dla niej niezwykle ważna. Zawsze stara się dawać przykład młodszemu pokoleniu i wciąż powtarza, że osoba niewidoma może osiągnąć wiele, jeśli sama tego pragnie i pracuje więcej, niż osoba widząca. Interesuje się psychologią rozwojową małych dzieci. Lubi jazdę na rowerze, długie spacery, a także czytanie książek.

Bronisław Harasiuk – uczy gry na gitarze oraz muzykografii, nauczyciel kontraktowy. Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary i w klasie piosenki. Z tyflopedagogiką styka się na co dzień, ponieważ jest niewidomy. Gra na gitarze i na skrzypcach, śpiewa. Ma za sobą kilka lat działalności jako wokalista jazzowy. Nagrał płytę "As Time Goe` s By" z trio Bogdana Hołowni. Uczestniczył również m.in. w nagraniu tytułowego utworu na szkolnej płycie "Herbatka z Wasowskim" wraz z wokalistką jazzową Dorotą Miśkiewicz. W kontaktach z uczniami cechuje go duża intuicja i wrażliwość. Fascynują go podróże.

Hanna Tawrel-Szablewska – uczy gry na flecie, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w zakresie gry na flecie. Ukończyła także studia podyplomowe w Praskiej Akademii Sztuk oraz w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie – tyflopedagogikę. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel akademicki. W Laskach pracuje od 1996 roku, czyli od założenia Szkoły Muzycznej. Jest także muzykiem Warszawskiej Opery Kameralnej. Jej pasje to sztuka i zdrowa kuchnia. Łączy je organizując dla przyjaciół kameralne wieczorki muzyczne połączone z konsumpcją wymyślonych przez siebie potraw.

Tomasz Tokarski – uczy akompaniamentu liturgicznego i gry na organach, nauczyciel dyplomowany. Jest absolwentem Instytutu Szkolenia Organistów, Szkoły Muzycznej drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (specjalność śpiew solowy), Instytutu Muzykologii UW, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (specjalność muzyka kościelna). Ukończył również podyplomowe studia tyflopedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1993 r. pracuje jako organista kościelny. W latach 1995-1997 występował w zespole kameralnym Ars Antiqua. Występował również jako solista lub akompaniator. Lubi wędrówki po górach, zwiedzanie świata oraz czytanie książek.

Sławomira Włoskowicz – uczy gry na fortepianie i kształcenia słuchu, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie teorii muzyki oraz gry na klawesynie. Jest też absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalność – tyflopedagogika. W latach 2005-2009 pełniła funkcję dyrektora Szkoły Muzycznej w Laskach. W wolnych chwilach lubi pływać, czytać dzieciom książki i rozwiązywać łamigłówki matematyczne. 

Elżbieta Harasiuk pracownik administracyjny; jest absolwentką Lasek. Ukończyła Państwowe Studium Bibliotekarskie w Jarocinie. Przez wiele lat pracowała w wyuczonym zawodzie. Od dwóch lat pracuje w Szkole Muzycznej. Muzyka i słowo są dla niej sposobem na wyrażanie emocji. Lubi także dobrą literaturę, przyrodę i oczywiście – muzykę.

Jadwiga Pawlik ­– prowadzi zajęcia z rytmiki, nauczyciel mianowany. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w specjalności: Dyrygentura chóralna oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku: Historia. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Retoryki i komunikacji społecznej w Instytucie Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Obecnie studiuje podyplomowo w zakresie Tyflopedagogiki oraz Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i zespołem Aspergera. Interesuje się pedagogiką, psychologią, historią oraz muzykoterapią.