Mamy supermistrza

10-11-2015

Luuhathi przy fortepianie, fot. Nguyen

7-8 listopada 2015 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 w Warszawie odbył się I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny „I pierwszak może być mistrzem”.

Uczestnikami byli uczniowie Szkół Muzycznych I stopnia wszystkich specjalności, którzy w roku szkolnym 2014/2015 ukończyli pierwszą klasę. Każdy z biorących udział konkursie miał za zadanie wykonać dwa utwory z pamięci.

W konkursie uczestniczyła nasza uczennica z klasy fortepianu Luuhathi Nguyen, która pod kierunkiem Beaty Dąbrowskiej przygotowała „Etiudę C-dur” H. Gnesiny i „Starodawną piosenkę F-dur” Sperontesa.

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach: mali mistrzowie, mistrzowie, supermistrzowie i arcymistrzowie. Luuhathi otrzymała tytuł supermistrza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Magner