Promyki Krakowa

09-11-2015

6 listopada 2015 roku gościliśmy w Laskach zespół instrumentalno-wokalny Promyki Krakowa.

Zespół istnieje od 28 lat przy Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza. W swoim repertuarze mają utwory polskie klasyczne, ludowe, kościelne, pieśni patriotyczne i popularne ze szczególnym uwzględnieniem piosenek lwowskich. Członkowie zespołu występują w strojach ludowych z różnych regionów Polski.

Zebranych gości powitała serdecznie Beata Dąbrowska – dyrektor Szkoły Muzycznej w Laskach. Następnie o zespole opowiedziała jego założycielka i kierownik artystyczny - Romana Doniec-Krzemień.

Dla naszych wychowanków Promyki Krakowa przygotowały "kalejdoskop muzyczny" – bardzo różne utwory od dzieł muzyki poważnej przez podniosłe patriotyczne aż po radosne góralskie.

Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Serdecznie dziękujemy za piękny koncert.

Anna Magner

fot. Anna Magner