Święto Szkoły Muzycznej

21-10-2019

W dniu 15 października 2019 r., odbyło się święto Szkoły Muzycznej. Obchodzimy je w dniu imienin naszego Patrona – niewidomego pianisty, Edwina Kowalika.

W tym roku zabraliśmy publiczność w podróż po życiu i działalności naszego Patrona. W montażu słowno-muzycznym wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły. Panu Edwinowi głosu użyczył Dyrektor Szkół Ponadpodstawowych P. Stanisław Badeński. Miło było nam gościć córkę pianisty P. Aleksandrę Kowalik – Burdzy, która do naszej opowieści dołożyła własne wspomnienia.

Aby przybliżyć młodym ludziom rzeczywistość, w jakiej poruszał się niewidomy muzyk, stworzyliśmy kącik przedmiotów, którymi mógł się posługiwać. Dzieci mogły obejrzeć maszynę czarno drukową, gramofon na płyty winylowe, czy szachy dla niewidomych.

Jak na imieniny przystało, publiczność została poczęstowana cukierkami. Dobrze, że w codziennym zabieganiu, mamy chwilę, aby zajrzeć wstecz i zobaczyć, że nikomu nie było łatwo.

Tekst Elżbieta Harasiuk

Fot. Weronika Kolczyńska