Aktualności Szkoły Muzycznej

Chór "Leśne Ptaki" w Herzbergu

Chór

Już po raz piąty odbyła się polsko-niemiecka wymiana między uczniami z Lasek i Ernst-Moritz-Arndt-Gymnasium...

20-09-2013 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Muzyka brajlem pisana

Nauka w szkole muzycznej to dla niewidomego dziecka wielkie wyzwanie. Oprócz słuchu, talentu i chęci potrzeba przede wszystkim bardzo dużo pracy. Poznawanie nowych utworów muzycznych, które można później zagrać odbywać się może na dwa sposoby: metodą beznutową – pamięciową lub z nut brajlowskich.

26-04-2013 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Ranking odpowiedzialnych społecznie firm

Zakończyła się siódma edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Jest to zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

26-04-2013 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

After Five w Brwinowie

W piątek, 5 kwietnia 2013 roku, w Zespole Szkół Nr 2 w Brwinowie, w ramach obchodów Dnia Papieskiego, odbył się Koncert Talentów. Jako gość specjalny zaproszony został zespół After Five w składzie: Dominik Strzelec – wokal, Marcin Cięszczyk – flet, Kacper Kowalewski – instrumenty klawiszowe, Magdalena Pochopień – gitara, Damian Osiewak – perkusja, Mieczysław Bąk – skrzypce.

08-04-2013 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Młodzież z Lasek i Izabelina u Pierwszej Damy RP

Dzień 9 października 2012 roku z pewnością zapadnie w pamięci sześćdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół w Izabelinie i absolwentów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Tego dnia młodzież została zaproszona przez Panią Annę Komorowską Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do Belwederu.

17-10-2012 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Konferencja na UKSW

Odpowiadając na zaproszenie p. prof. Jadwigi Kuczyńskiej-Kwapisz uczniowie Szkoły Muzycznej naszego Ośrodka uświetnili w piątek 19 marca br. początek Konferencji "Duchowa troska w praktyce medycznej", zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny i uniwersytety z Niemiec.

21-03-2012 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Koncert Szkoły Muzycznej

We wtorek, 7 lutego mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu półrocznego uczniów naszej Szkoły Muzycznej. Został on zainaugurowany i prowadzony przez panią Dyrektor- Beatę Dąbrowską.

20-03-2012 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Audycja Ogniska Muzycznego

31 stycznia 2012 roku o godzinie 16.00 w Domu Św. Stanisława odbyła się Audycja Ogniska Muzycznego. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi Prezes Towarzystwa- Pan Władysław Gołąb, Dyrektor Ośrodka- Pan Piotr Grocholski oraz licznie przybyli goście reprezentujący większość placówek dydaktycznych naszego Ośrodka.

31-01-2012 | Kategorie: Szkoła Muzyczna

Strona /9