Damian Pietrasik

Damian Pietrasik jest absolwentem Technikum Masażu w Laskach.

Wraz z tenisistką stołową Natalią Partyka (ISS Start Wejherowo) Damian Pietrasik (IKS AWF Warszawa) został zwycięzcą plebiscytu na najlepszych sportowców roku 2009 Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".

23-letni Damian Pietrasik to człowiek-instytucja - nie tylko utytułowany pływak, ale również utalentowany muzyk, kompozytor. Od dziewiątego roku życia jest niewidomy. Uczęszczał do Szkoły Muzycznej w Laskach i do Szkoły im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Oprócz gry na fortepianie uczył się także gry na gitarze, saksofonie i klarnecie. Koncertował z Leszkiem Możdżerem i Anną Marią Jopek. Od trzech lat gra na instrumentach klawiszowych w sześcioosobowym zespole Światła Miasta, z którym uświetnił sobotnią galę.

W roku bieżącym zdobył złoty medal na mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Reykjaviku, na 100 m stylem dowolnym. Rok wcześniej na igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie Pietrasik zdobył na tym dystansie srebrny medal.

- Zajmuję się faktycznie wieloma rzeczami, a przede wszystkim pływaniem i graniem. Pracuję nad wydaniem płyty. Mamy już przygotowanych pięć utworów. Myślę też o studiach muzycznych - powiedział.