Aktualności

REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2018 REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2018

Fundacja Szansa dla Niewidomych i Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Laski po raz kolejny mają przyjemność zaprosić na XVI już edycję Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, w tym roku przebiegającą pod hasłem: Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych. 

czytaj więcej

Aktualności

Św. Staszek mięczakiem nie był Św. Staszek mięczakiem nie był

„Nie był mięczakiem, który mówił „taki już jestem”, a zło usprawiedliwiał słabością” – powiedziała siostra Jana Maria o św. Stanisławie Kostce w dniu wspomnienia patrona Domu Dziewcząt.

czytaj więcej

Tyflologia

„Róża” opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej „Róża” opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej

„Róża” to opowieść o Matce Elżbiecie Róży Czackiej, założycielce Dzieła Lasek. Książka opowiada o jej młodych latach, które poznajemy ze współczesnej perspektywy jednej z wychowanek internatu, Zuzi.  Losy bohaterek w przedziwny sposób krzyżują się.

czytaj więcej

 

Gorąco zapraszamy do finansowego włączenia się w akcję "Wakacyjne remonty 2018". Wsparcie tego celu umożliwi dokonanie niezbędnych napraw oraz modernizacji w pokojach internatowych, salach lekcyjnych i pozostałych pomieszczeniach użytkowych. Bez Państwa życzliwości i pomocy realizacja wspomnianych prac nie będzie możliwa.

Dowiedz się więcej