Sprzątanie świata!

16-09-2019

Dzielni uczniowie z najmłodszych klas wysprzątali skrawek Puszczy Kampinoskiej w ramach Międzynarodowej Akcji Sprzątania świata.

16 września uczniowie najmłodszych klas, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i torby na śmieci, opuścili szkolne ławki i wybrali się do lasu, by wysprzątać go w ramach Międzynarodowej Akcji Sprzątania świata.

Papierki po cukierkach, aluminiowe folie, niedopałki papierosów, korki od napojów – wszystkie te tworzywa sztuczne rozkładają się po kilkaset lat. Dzielni uczniowie wysprzątali tzw. „autobusówkę”, czyli ścieżkę w lesie łączącą Ośrodek z przystankiem autobusowym! Wszyscy my – codziennie idący tę drogą – dziękujemy!

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Weronika Kolczyńska