WIOSENNY WYPAD

16-03-2019

Grupa spaceruje po
Grupa spaceruje po "Dróżkach Kalwaryjskich", fot. archiwum szkoły

Wraz z wiosennym sezonem męskie wyprawy są na topie. Chłopaki nie marnują czasu i bardzo lubią poznawać nowe miejsca. Poczytajcie ich relację z ostatniego wypadu:)
Wyskoczyliśmy na męski wypad. Udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby pochodzić Dróżkami Kalwaryjskimi. Na miejsce zajechaliśmy naszym szkolnym busem. Zapoznaliśmy się krótko z historią miejsca i w ramach koła podróżnika podjęliśmy zabawę w "geocaching". Naszym zadaniem było odkrycie "wirtualnej... skrzynki". Polegało to na odgadnięciu  właściwego hasła, do czego potrzeba było odpowiedzieć na dwa pytania. Po pierwsze ile jest konfesjonałów po prawej stronie dziedzińca, a po drugie jak nazywał się pierwszy zakonnik z zapisanych na tablicy upamiętniającej ojców Bernardynów zmarłych w obozach koncentracyjnych. Gdy chodząc po krużgankach  zrealizowaliśmy zadanie nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej, gdzie po krótkiej modlitwie udaliśmy się na Dróżki Kalwaryjskie. Spacerując dróżkami  oglądaliśmy kaplice wybudowane tu przed wiekami. Upamiętniają one stacje drogi krzyżowej.  Wędrując po trudnym terenie, po stromych podejściach i zejściach ćwiczyliśmy poruszanie się z przewodnikiem. po półtoragodzinnym spacerze szczęśliwi wsiedliśmy do busa i powróciliśmy do internatu.