ZJAZD ABSOLWENTÓW

01-05-2016

Absolwenci z rodzicami podczas spotkania - fot. archiwum szkoły
Absolwenci z rodzicami podczas spotkania - fot. archiwum szkoły

W dniach 29.IV – 1.V – odbył się w naszym domu Zjazd Absolwentów z okazji Jubileuszu 20-lecia Szkoły św. Tereski w Rabce - Zdroju.
Na zaproszenie odpowiedziało 42 absolwentów, którzy przyjechali wraz z przewodnikami ze swoich rodzin : rodzicami i rodzeństwem. Na spotkanie przybyła delegacja osób zajmujących stanowiska kierownicze w 20-leciu szkoły wraz z obecną Przełożoną Generalną Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża - Matką Radosławą Podgórską i Panem Prezesem Józefem Plachą. 
W dniu zjazd słychać było wzajemną radość ze spotkania … po latach „Dobrze, że jesteś…”. Ważnym momentem było wspólne spotkanie integracyjno - wspomnieniowe wszystkich Absolwentów z dyrekcją szkoły , z nauczycielami, wychowawcami i siostrami; w czasie którego każdy Absolwent mógł zaprezentować się. 
W dalszej części - w formie zabawowej przenieśliśmy się w krainę wspomnień…
Słoneczne popołudnie sprzyjało spacerom po Parku Zdrojowym z jego atrakcjami - tężnią solankową, siłownią, ścieżką zdrowia. Wieczór zarezerwowany był na zabawę taneczną z zespołem ,,Kawałek świata” – bawiliśmy się świetnie. 
Kolejny dzień spotkania rozpoczęliśmy od porannej niedzielnej Mszy Świętej,w której dziękowaliśmy za 20 lat działalności naszej szkoły, prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo dla szkoły i Absolwentów. Oprawę liturgiczną przygotowali Absolwenci. Indywidualnym spotkaniom towarzyskim ,,nie było końca” , dom tętnił życiem i radością, a na alejkach przed domem można było zobaczyć grupki osób rozmawiających ze sobą. Rozlegały się radosne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu. 
Wszyscy wyjeżdżali bardzo szczęśliwi i wdzięczni ze słowami ,,Dobrze się spotkaliśmy…” 
Więcej zdjęć już wkrótce na naszej stronie internetowej

Zapraszamy do galerii

wróć