Wycieczka do Lasek i Warszawy

18-05-2015

W czwartek 14 maja dziewczęta z Gr.III wyjechały na czterodniową wycieczkę do Lasek i Warszawy. Naszym głównym celem był udział w Święcie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. Nie zabrakło też wycieczki do warszawskich Łazienek oraz innych atrakcji. Ale po kolei...

Do Lasek dojechałyśmy późnym wieczorem. Czekali tam na nas p. Dyrektor Radiowska z p. Jackiem, ks. Kapelanem i s. Irminą. Siostry z Domu Dziewcząt s. Judyta i s.Martyna, pomogły nam w zakwaterowaniu. Zmęczeni podróżą szybko poszliśmy do łóżek, by zregenerować siły tak potrzebne na następny dzień.

15 maja rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, a potem włączyliśmy się w uroczystości ośrodkowe. O godz. 9.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Centralnej, a następnie z resztą gości, wychowanków i pracowników Lasek, przeszliśmy na salę Domu św. Stanisława, gdzie młodzież przedstawiła program artystyczny pt.:"Do moich dzieci" oparty na słowach Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wśród wykonawców nie zabrakło naszych absolwentów, czynny udział wzięli nauczyciele, którzy akompaniowali uczniom podczas wykonywania utworów i piosenek.

Po części oficjalnej wyruszyliśmy na zwiedzanie poszczególnych placówek Ośrodka, zaczynając od Szkoły św. Maksymiliana, gdzie dziewczęta obejrzały pracownię plastyczną. W szkole spotkaliśmy p. Krakowiaka, z którym udało nam się zrobić pamiatkowe zdjęcie. Następnie przeszliśmy do Internatu Chłopców, gdzie s. Germana oprowadziła nas po pomieszczeniach Gr. I i opowiedziała o codziennej rzeczywistości w Internacie. Zachęcone smacznymi zapachami rozchodzącymi się z kuchenki dydaktyczej, dotarłyśmy tam na degustację kuchni francuskiej oraz pyszne gofry z owocami. Chłopcy przygotowywali jeszcze kaczkę w mandarynkach, ale czas ponaglał nas, by zdążyć odwiedzić kolejne punkty na laskowskiej mapie. Z Domu Chłopców spacerkiem doszłyśmy do kawiarenki w Domu Przyjaciół, gdzie miała miejsce ciekawa wystawa prac naszego absolwenta, p. Andrzeja Haby. Dziewczęta mogły obejrzeć jego prace i porozmawiać z artystą. Największym zainteresowaniem cieszyła się orkiestra wyrzeźbiona w lipowym drewnie. Oprócz profesjonalnych prac pana Adrzeja, mogliśmy podziwiać prace plastyczne wychowanków. Z Domu Przyjaciół zawędrowaliśmy do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, gdzie dziewczęta obejrzały sale lekcyjne, a także miały możliwość zapoznania się z pracownią komputerową, w której nasza Ania testowała program zmieniający tekst pisany w Microsoft Word na mowę. Po tak wielu przeżyciach i ciekawych doświadczeniach przyszedł czas na obiad.

Po obiedzie p. Dyrektor z S. Irminą, p. Jackiem i ks. Kapelanem wyjechali do Rabki, a my świętowałyśmy nadal. Po południu dziewczęta mogły nacieszyć się spotkaniem z mieszkankami Gr. VIII, zaprzyjaźnionymi z Rabką i związanymi z nią etapami edukacji. Były rozmowy, spacery, była radość, było życie! Wspólnie wybrałyśmy się do kawiarenki na lody, a potem na ognisko, gdzie spotkali się mieszkańcy wszystkich laskowskich internatów. W sobotę po południu spotkałyśmy się z s. Mateą i s. Goretti, a wieczorem w Gr. VIII zagrała muzyka i zaczęła się najprawdziwsza dyskoteka, w tym czasie odwiedziła nas s. Jana. W niedzielę po śniadaniu uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej, a po wypiciu pożegnalnej kawy w Gr. VIII nadszedł czas na ostatnie uściski, podziękowania i obietnice szybkiego spotkania w Rabce. Serdecznie dziękujemy za gościnę i zapraszamy na Podhale!

fot. archiwum szkoły