BIEG PAMIĘCI "TROPEM WILCZYM"

13-03-2022

Dwóch chłopców z przewodnikami na starcie , fot. archiwum szkoły

Chłopcy z naszego internatu uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w amfiteatrze w Rabce - Zdroju z udziałem burmistrza miasta p. Leszka Świdra, przedstawicieli Rady Miejskiej i dyrekcji Centrum Kultury, Sportu i Promocji, a także Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" . W ramach tej uroczystości dwaj nasi uczniowie wzięli czynny udział w X Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” na dystansie 1963 m, którego liczba nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom wyklętym - żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji „Dziewczyny Niezłomne” wykonanej przez 1 WDH im. Danuty Siedzikówny „Inki” Hufca Podhalańskiego ZHP w Rabce-Zdroju.