REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

31-03-2022

Chłopiec z nauczycielką wykonują pracę plastyczną, fot. archiwum szkoły

W naszym Ośrodku odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Pan Jezus jest Słońcem zawsze". Rekolekcje prowadził znany już naszym uczniom z poprzednich lat ksiądz Henryk Łodziana Salwatorianin. W programie rekolekcji każdego dnia była Msza Święta, pierwszego dnia była spowiedź a w drugim dniu była Droga Krzyżowa. Rekolekcje były czasem przybliżenia uczniom prawdy, że Jezus jest światłem w naszym życiu i prowadzi nas do Ojca. Szczególnym znakiem Chrystusa jest Paschał, który uczniowie obejrzeli. Ksiądz objaśnił symbole, które na tej świecy są umieszczone. W czasie rekolekcji powstały przepiękne prace plastyczne. które ukazywały temat. Nie obyło się bez ulubionej przez uczniów i nauczycieli interpretacji prac. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też się spotkamy.