KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

07-04-2022

Trzy dziewczyny stoją z palmą konkursową, fot. archiwum szkoły

Dziewczęta z grupy III z naszego Internatu z pomocą wychowawczyni wykonały palmę wielkanocną. Nasza palma została zgłoszona na ,,Konkurs Palm Wielkanocnych” – 62 edycja organizowany przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju i jest wykonana z naturalnych materiałów: z kolorowych, bibułkowych kwiatów przeplatanych bukszpanem. Przygotowując palmę na konkurs wpisujemy się w tradycję naszej szkoły wicia palm wielkanocnych na kiermasze, które w tym roku odbyły się już przy kościołach w Rabce i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wijąc palmy rozbudzamy u naszych uczniów zainteresowanie tradycjami związanymi z wydarzeniem wiosennym i obrzędowym dotyczącym święcenia palm na Niedzielę Palmową i uczestnictwa w procesji z palmami.