NIEDZIELA PALMOWA

10-04-2022

Grupowe zdjęcie w kaplicy młodzieży i wychowawców z palmami w ręce na tle ołtarza przy którym stoi ksiądz, fot. archiwum szkoły

Niedziela Palmowa - to wyjątkowe święto wspominające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Na tę pamiątkę wszyscy zebraliśmy się przed naszą kaplicą trzymając w rękach różnorodne palmy by uczestniczyć w uroczystej procesji podczas której ksiądz Józef Jakubiec poświęcił nasze, różnobarwne palmy. Po procesyjnym wejściu do kaplicy uczestniczyliśmy w Mszy świętej, w czasie której usłyszeliśmy Ewangelię o Męce Pana naszego Jezusa Chrystusa. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień i duchowe przygotowania do Wielkanocy.