CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ

27-05-2022

Dwoje uczniów ogląda naturalnej wielkości posąg dwóch jeleni, fot. archiwum szkoły

W poniedziałek kilka klas wybrało się do Zakopanego aby odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej i poznać elementy przyrody charakterystyczne dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wędrując po kolejnych salach wystawy poznawali nazwy szczytów i szlaków górskich, rośliny i zwierzęta tatrzańskich łąk i lasów. Oglądali okazy roślin i zwierząt, słuchali śpiewu ptaków, szumu wiatru, szemrzących górskich strumieni. Doświadczyli klimatu jaskini, mogli poczuć chłód, wilgoć tam panujące oraz dotknąć szorstkich ścian. Prezentowane filmy zawierały wiele ciekawych informacji również o tym, jak należy chronić przyrodę i jak my możemy o nią dbać. Drugie śniadanie odbyło się w plenerze przy ławach, takich samych jak spotyka się na górskich szlakach. Wiadomości zdobyte podczas zwiedzania wystawy nasi uczniowie mogli utrwalić podczas spaceru po alejkach Ogrodu Roślinności Tatrzańskiej. Tatry to bardzo piękne i ciekawe miejsce i w czasie następnych wycieczek chcemy je jeszcze lepiej poznać.