PIELGRZYMKA DO WILAMOWIC

27-05-2022

Grupa uczestników przed ołtarzem głównym wilamowskiego Sanktuarium, fot. archiwum szkoły
Chłopcy z gr. II i IV wybrali się ostatnio do Wilamowic - rodzinnej miejscowości kolegi z gr. II - Franciszka. Po chwili odpoczynku w domu rodzinnym Frania, grupa chłopców udała się do pobliskiego Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego. Ks. Kustosz Stanisław opowiedział pielgrzymom o Świętym Rodaku, o jego kulcie oraz o historii sanktuarium i rzeźbiarzu Kazimierzu Danku. Po słowie ze strony ks. proboszcza pielgrzymi odśpiewali Litanię loretańską przy wspaniałym akompaniamencie organisty Pana Grzegorza. Następnie odmówili modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa Bilczewskiego, zwłaszcza w intencji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Ośrodka w Rabce. Po nabożeństwie ks. Stanisław pobłogosławił indywidualnie każdego pielgrzyma relikwiami Świętego. Pielgrzymi zwiedzili świątynię, a szczególny zachwyt wzbudził monumentalny ołtarz główny dłuta naszego Rzeźbiarza. W trakcie wizyty w kościele specjalnym repertuarem organowym zaszczycił nas pan Grzegorz, co bardzo spodobało się niewidomym dla których odczucia słuchowe są najważniejszym bodźcem.
Po zwiedzaniu świątyni chłopcy udali się na poczęstunek do salki katechetycznej, który przygotowały Panie Bronia i Katarzyna. Jednocześnie pielgrzymi zapoznali się z wystawą o Świętym przygotowaną przez rodaka ks. Eugeniusza wraz ze Stowarzyszeniem „Wilamowianie”.
Bardzo dziękujemy Państwu Joannie i Bogusławowi Gąszczom za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.