WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY JULII

29-05-2022

Julia z wychowawczynią na tle grafiki Jana Pawła II
W niedzielę 29 maja w Auli Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej SANCTA MARIA. W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu były ,,Krzyże i kapliczki bliskie naszym sercom”. Nasza uczennica Julia została laureatką konkursu plastycznego i zdobyła I miejsce w swojej kategorii.
W uroczystości uczestniczyli znamienici goście: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, bp Andrzej Przybylski, przeor Jasnej Góry Samuel Pacholski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński, poseł Lidia Burzyńska, wiceprezydent Częstochowy Ryszard Stefaniak, dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Alicja Janowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy Rafał Piotrowski, ks Marek Cisowski i ks. Łukasz Połacik.
Jeszcze raz gratulujemy Julce tak ogromnego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania talentu plastycznego. Prace plastyczne można obejrzeć w Sali Rycerskiej w Częstochowie