OGRÓD BOTANICZNY W KRAKOWIE

02-06-2022

Grupa uczestników w przeszklonej palmiarni, fot. archiwum szkoły

W piątek pogoda nam dopisała, umożliwiając odbycie interesującej wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Na zajęciach hortiterapii podziwialiśmy bogactwo roślin z całego świata. Najbardziej spodobały się nam egzotyczne okazy rosnące w palmiarniach: najwyższa w Polsce palma, pachnące wanilie, mleczne drzewo, ogromne , unoszące się na wodzie liście lotosu oraz pływające wodne hiacynty. Mieliśmy również możliwość rozpoznawania aromatycznych ziół. Zaskoczeniem było dla nas drzewo chusteczkowe oraz japoński ginkobiloba z „brodą”. Ogród ucieszył nas swoimi barwami, zapachami i chłodem drzew i krzewów. W takiej scenerii, przy fontannie drugie śniadanie smakowało wybornie. Już wiemy, że chcemy wrócić tu po wakacjach, by podziwiać jesień. Dziękujemy naszym przewodniczkom p. Ani i p. Magdzie za wspaniałą podróż do świata roślin.