XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

07-06-2022

Uczniowie siedzą w ogrodzie szkolnym, wychowawczyni czyta książkę, fot. archiwum szkoły
Pierwszy tydzień czerwca minął nam pod hasłem:,, Cała Polska czyta dzieciom”. Nasze ,,Tereskowe” koło czytelnicze pracowało na ,,zwiększonych obrotach”. Prawie w każdy dzień spotykaliśmy się na wspólnym czytaniu opowiadań polskich autorów, poruszających tematy ekologiczne ,gdyż tegoroczna akcja czytelnicza promuje hasło:,, Polscy autorzy dla klimatu”. Warunki atmosferyczne sprzyjały czytelnictwu na łonie natury, przy śpiewie ptaków,zapachu kwiatów, oddychając świeżym rabczańskim mikroklimatem!
Zakończeniem cyku spotkań czytelniczych było spotkanie z wolontariuszami z Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego z Nowego Targu.
Po długiej przerwie, z radością powitaliśmy naszych miłych gości z nowotarskiego „Goszcza”. Młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły sprawiła nam wiele radości, prezentując utwory literackie w ramach tygodnia czytelniczego. Po każdej prezentowanej bajce , opowiadaniu musieliśmy zmierzyć się z „ testem” i odpowiedzieć na pytania. Rywalizacja była ostra, ale za to punktacja już na słodko. Całość spotkania była okraszona pięknym śpiewem i grą utalentowanych gości. Drodzy Przyjaciele- dziękujemy i już czekamy na następne spotkanie.