RELAKS W GÓRACH

25-05-2019

Grupa przy wagoniku kolejki górskiej na Gubałówkę, fot. archiwum szkoły

Sobotni poranek 25 maja powitał nas wbrew wcześniejszym zapowiedziom synoptyków przepięknym słońcem, dlatego chłopcy z gr II i IV  wybrali się  na wspaniałą wycieczkę  do Zakopanego- stolicy Tatr. Do wyprawy dołączyła także Julka wraz z rodzicami. Wycieczkę rozpoczęliśmy od ,,Równi Krupowej”  gdzie powitał nas ogromny napis:ZAKOPANE (abyśmy nie mieli wątpliwości, że dotarliśmy do zamierzonego celu naszej wycieczki). Pomimo wcześniejszych planów postawiliśmy na... turystykę górską! Celem naszej wycieczki stała się GUBAŁÓWKA, którą pokonaliśmy kolejką szynową. Nowoczesny, wygodny ,, cichy”  wagonik wywiózł nas na szczyt, gdzie skorzystaliśmy z gościnności kulinarnej ,,gospodarzy Gubałówki” i delektowaliśmy się pyszną pizzą i frytkami kontemplując z tarasu widokowego piękno krajobrazu Tatr.  Pokrzepieni na ciele i duchu podjęliśmy trud wędrówki w kierunku Butorowego Wierch, omijając liczne przeszkody stałe:(kramy i stragany) oraz ruchome:
(wszechobecni turyści- do których i my się zaliczamy).
Po tak wyczerpującej eskapadzie wróciliśmy wzbogaceni w pamiątki i bogate wspomnienia i zjechaliśmy kolejką do centrum miasta. Tam do pokonania kolejne zadania:  labirynT kiosków, sklepików, budek i straganów i jeszcze przejście podziemne... iiii wreszcie zasłużony wypoczynek w ekskluzywnej kawiarni,, SAMANTA” na słodkiej porcji lodów i innych ciastkowych słodkości! A potem już tylko powrót do busa i : ,,Żegnajcie góry, do następnego razu”!