MYDEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY

22-05-2019

Natalka miesza składniki z wychowawczynią, fot. archiwum szkoły

Dziewczęta z gr. III bardzo polubiły kosmetyczne warsztaty, które co jakiś czas odbywają się w grupie.
Tym razem okazją był Dzień Matki. Wybór padł na własnoręcznie przygotowane mydełka o przeróżnych zapach i kolorach. Dziewczęta wybrały odpowiedni olejek zapachowy, kolor, sprawdziły foremkę i zabrały się za krojenie bazy glicerynowej. Krojenie nie należało do łatwych, ale z pomocą dały radę:) Pokrojone kawałki wylądowały w słoiczkach a rozpuszczona baza była gotowa na to by za chwilę zamienić się w piękne kwiatowe mydło.  Odrobina cierpliwości przydała się w oczekiwaniu na końcowy efekt czyli zastygnięcie mydła i zapakowanie w ozdobny woreczek;) Mamy nadzieję, że  taki prezent wykonany własnoręcznie spodoba się Mamom.