RODZINNY FESTYN W NIEDZICY

26-05-2019

Zabawa na dmuchanej zjeżdżalni, fot. archiwum szkoły

W dniu 26 maja uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka  w Niedzicy zorganizowanym  przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury. Po dotarciu na miejsce, gdzie odbywał się niedzicki festyn zostaliśmy serdecznie powitani przez dyrekcję GOK-u  i zaproszeni na honorowe miejsce.  Ugoszczono nas napojami i pyszną grillowaną kiełbaską! Mogliśmy  podziwiać występy zespołów regionalnych, pokazy akrobatyki sportowe JIU JITSU, występy artystyczne... za szkół  w Kacwinie i Łapszach Wyżnych, a także finały ,,Konkursu Talentów”.
Wszystkie występy nagradzaliśmy oklaskami. W międzyczasie korzystaliśmy z innych atrakcji. Ćwiczyliśmy naszą kondycję na urządzeniach rekreacyjno-sportowych.  Szczególnym  ,,wyzwaniem” okazała się fantastyczna zabawa na ogromnej ,,dmuchanej” zjeżdżalni! Zapoznaliśmy się z pracą Straży Granicznej i ich wyposażeniem obronnym (kaski, broń, urządzenia do komunikacji itp.)   Wyjątkowym wydarzeniem imprezy były warsztaty plastyczno-manualne dla dzieci w ramach XXI Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wykonywaliśmy  ilustracje do legend spiskich, które czytała nam pisarka dziecięca Anna Machacz. Ilustracje te miały być przeznaczone do oglądania ,,dotykiem” także dla osób niewidomych, dlatego  musiały być wykonane technikami plastycznymi przestrzennymi, wykorzystującymi różnorodne materiały, fakturę, kształt, sypkość itp. Wśród sześciu nagrodzonych prac znalazła się także nasza praca wykonana przez Kamila. Gratulujemy!  Bardzo dziękujemy za zaproszenie na wspaniały Festyn  i …  za pamiątkowe  prezenty!