BEZPIECZNE WAKACJE - PRELEKCJA

17-06-2022

Uczniowie siedzą w kręgu na sali gimnastycznej, fot. archiwum szkoły
17 czerwca, tydzień przed końcem roku szkolnego, spotkaliśmy się z naszą szkolną pielęgniarką p. Tamarą Brandys, by przygotować się do zbliżających się wakacji. By był to czas przyjemnego odpoczynku, a nie przykrych niespodzianek.
Pani Tamara omówiła z nami zasady bezpieczeństwa w domu, w podróży, na wyjeździe. Teraz już wiemy, jak min.: zachować się, gdy jesteśmy sami w domu, gdy ktoś nas zaczepia, jak ubrać się na wycieczkę do lasu, jak zachować się podczas burzy w terenie i w budynku, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i zakażeń w podróży. Kluczem do naszego bezpiecznego wypoczynku jest posłuszeństwo, od którego wakacyjny luz nikogo nie zwalnia. Cieszmy się więc bezpiecznie ze słońca, wody, piękna przyrody i pogody.
Pani Tamarze serdecznie dziękujemy za prelekcję i życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku.