Z WIZYTĄ W GORCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

14-06-2022

Grupa uczniów z wychowawcami siedzi na kamieniach wśród kwiatów, fot. archiwum szkoły

Chłopaki z II gr. w środowe popołudnie wybrali się z wychowawcami na niezwykłą przygodę do Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej gdzie mieści się muzeum przyrodnicze. Wędrówkę rozpoczęliśmy od potoku górskiego, gdzie mogliśmy oglądać min. zwierzęta żyjące w jego nurtach. Kolejny etap naszego spaceru to las buczynowy z przebogata florą i fauną. Bardzo nam się podobała salamandra, która jest symbolem Parku. Bardzo ciekawe było zobaczyć co dzieje się w środku rozkładającego się drzewa. Potem nadszedł czas na drapieżniki! Żyjące w Gorcach. Wilk zrobił na nas ogromne wrażenie, ponieważ mogliśmy poczuć jego oddech. Potem oglądaliśmy życie kornika drukarza, żeby na koniec dotrzeć na gorczańską łąkę pełną kwiatów, traw, owadów, na której nie mogło zabraknąć pasących się baranów. Przez cały czas słyszeliśmy odgłosy przyrody, mogliśmy wszystkiego dotykać przez co nasza gorczańska przygoda była bardziej autentyczna i fascynująca. Siedziba GPN otoczona jest pięknym parkiem z amfiteatrem i tężnią solankową gdzie udaliśmy się na spacer. Na zakończenie naszego aktywnego popołudnia zjedliśmy lody w pobliskim Niedźwiedziu.