EUROPEJSKIE SPOTKANIE

20-06-2022

Uczniowie i młodzież stoją w kręgu na sali gimnastycznej, fot. archiwum szkoły
We wtorek, około południa odwiedziła nas młodzież z programu Erasmus + pochodząca z Polski, Łotwy i Węgier. Gości przedstawił prezes Centrum Współpracy Europejskiej "Młodzi Europejczycy"p. Karol Sokołowski. A spotkanie warsztatowe z młodzieżą poprowadził Antoni Machoń.
Pan Antoni opowiedział nam o kulturze romskiej, a młodzież (romska pochodząca z Węgier) przedstawiła swoje obrazy o tematyce przyjaźni między narodami. Integrując się z wielonarodową młodzieżą zatańczyliśmy taniec łotewski i polski. My nauczyliśmy gości naszego tańca integracyjnego zabierając ich "na spacerek". Słuchaliśmy i uczyliśmy się słów pięknej piosenki romskiej i próbowaliśmy swoich sił w wymawianiu łotewskiego językołamacza. Na zakończenie był wspaniały, słodki poczęstunek, gdyż młodzież ze swojego miejsca pobytu w Białym Dunajcu przywiozła 4 ogromne blachy pysznych ciast i soki owocowe. Ach jak miło, gdy możemy się spotykać z takimi gośćmi.