VIII BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH - WILCZYM TROPEM

01-03-2020

Dwoje chłopców ukończyło bieg, są na mecie, fot. archiwum szkoły

W niedzielę 1 marca 2020r. nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Rabki – Zdrój. Uczestników biegu powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz burmistrz Rabki – Zdrój. Odczytany został również list od prezydenta Andrzeja Dudy przez druhnę Renatę Możdżeń – Starowicz. Prezydent w liście podkreślił, że „oddajemy hołd wszystkim bohaterskim żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego”. Następnie uczestniczyliśmy w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” na dystansie 1963 m, w którym wspierali nas zaprzyjaźnieni harcerze. Po dotarciu na metę uważnie słuchaliśmy inscenizacji przygotowanej przez Drużynę Wielopoziomową ZHP, przybliżającą nam postać Witolda Pileckiego. Zostaliśmy uhonorowani medalami.
Pragnę naszym uczniom, zuchom i harcerzom serdecznie pogratulować! Mam nadzieję, że jeszcze w przyszłym roku spotkamy się ponownie.