I TY MOŻESZ KOMUŚ URATOWAĆ ŻYCIE

12-06-2019

Uczniowie otrzymują dyplomy uczestnictwa w szkoleniu, fot. archiwum szkoły

W środę 12 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu w zakresie pierwszej pomocy pod czujnym okiem p. Ani - wykwalifikowanej pielęgniarki ratunkowej.Podczas zajęć uczniowie w formie praktycznych ćwiczeń, nauczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która potrzebuje pomocy. Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebez...piecznej sytuacji oraz nauczyli się przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się, jak opatrzyć ranę, sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, ćwiczyli oddechy, uciski ratownicze oraz posługiwanie się defibrylatorem.
Uczniowie chętnie wzięli udział w szkoleniu. Szybko uczyli się czynności niezbędnych do ratowania życia, świetnie radzili sobie z praktyczną nauką udzielania pierwszej pomocy. Uzyskali dyplom „Małego ratownika”.
Pragniemy bardzo podziękować pani Ani za atrakcyjne i ciekawe szkolenie.