WYCIECZKA DO BOBOLIC

01-05-2019

Grupa pali ognisko i piecze kiełbaski, fot. archiwum szkoły

Dnia 1 maja z samego rana wyruszyliśmy do Bobolic. Postanowiliśmy zwiedzić zamek, który gra w filmie "Korona Królów" Wawel z czasów króla Kazimierza Wielkiego. Podróż choć długa minęła nam szybko. Pomimo wielu odwiedzających zamek mogliśmy zaglądnąć prawie w każdy jego kąt. Było w nim wiele schodów i cały czas musieliśmy po nich chodzić. Zamek był wybudowany w czasach króla Kazimierza Wielkiego jako jeden z wielu wzdłuż granicy ze Śląskiem celem ochrony ziem polskich, wzdłuż tak zwanego szlaku Orlich Gniazd. Choć z biegiem wieków popadł w ruinę, to obecny właściciel odbudował go, dzięki czemu mogliśmy go zwiedzać. Gdy wyjechaliśmy z Bobolic odwiedziliśmy pustelnię w Czatachowej, gdzie mogliśmy się pomodlić w małym uroczym kościółku. Głodni zasiedliśmy do ogniska i smażyliśmy kiełbaski, aby nabrać sił do wędrowania po lesie. Podczas spaceru okazało się, że zobaczyliśmy jeszcze wiele ciekawych miejsc. Zmęczeni po całym dniu przeżyć wróciliśmy do Internatu.