KONKURS PALM

14-04-2019

Siostry z dziewczętami przy stoisku naszego Ośrodka, fot. archiwum szkoły

W Niedzielę Palmową Kasia i Julia z  grupy III z naszego Internatu   pięknie ubrane w stroje góralskie, trzymając w dłoniach poświęcone palmy wyruszyły w kierunku Starego Kościółka im. Władysława Orkana. Dziewczęta wzięły  udział 61. Konkursie Palm Wielkanocnych zorganizowanym  przez Muzeum Regionalne im. Władysława Orkana, pod honorowym patronatem Starosty  Nowotarskiego, Burmistrz miasta Rabki - Zdrój  i dyrektora Muzeum. Wsz...ystkie palmy zgłoszone do konkursu były oceniane przez Jury w trzech kategoriach:  tradycyjna, współczesna, najpiękniejsza. Kasia i Julia własnoręcznie wykonały palmę tradycyjną, zgodnie z wymogami regulaminu,  wykorzystując  kolorowe, bibułkowe  kwiaty przeplatane bukszpanem. Otrzymały okolicznościowy dyplom. Gratulujemy dziewczętom za włączenie się  do udziału w konkursie pielęgnującym ludowe tradycje na Podhalu.
Dziękujemy  w tym miejscu wszystkim, którzy zatrzymali się przy naszym  stoisku z rękodziełem wielkanocnym i nabyli  nasze prace.