ZIMOWE SPOTKANIE Z PANIA MELODIĄ

09-12-2017

Pani Śnieżynka rozdaje dzieciom instrumenty, fot. archiwum szkoły

W  sobotę  9.12.2017  w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z Panią Melodią. W tym szczególnym zimowym klimacie po raz ostatni gościliśmy artystów Filharmonii Krakowskiej. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o zimie i nauką pięknej nastrojowej piosenki. W refren piosenki włączały się dzieci naśladując dzwoniące dzwoneczki, rozgrzewając zmarznięte ręce, klaszcząc przy skrzypiącym mrozie i pokazując wielki
,,wór prezentów od Mikołaja”.
Pani Melodi...a jak zwykle miała wielu gości. Towarzyszyła jej Pani Śnieżynka, która zagrała na dzwonkach (zwanych przez nasze dzieci ,,cymbałkami”) piękną, nastrojową zimową melodię.
Ważnym gościem była pani Gwiazdka, która akompaniowała na pianinie.
Gościem Pani Melodii był też zielony Elf, który zagrał na rogu  czyli  waltorni (dla niektórych ,,wartowni”) znany utwór
  "Pojedziemy na łów”. Dzieci zapoznały się z brzmieniem i budową instrumentu , który wygląda jak zwinięta rurka zakończona kielichem. Poznaliśmy też inny nowy instrument dęty blaszany: saksofon, na którym Święty Mikołaj  wykonał brawurową wersję ,,Różowej pantery”. Fantastyczną zabawą przy akompaniamencie tego standardu jazzowego była zabawa w,, Elfy roznoszące podarunki”, które nieruchomiały na przerwę w muzyce.
Ukoronowaniem spotkania była wspólna instrumentacja marsza z ,,Dziadka do orzechów”, dzieci akompaniowały na instrumentach perkusyjnych. .
Na zakończenie Siostra Irmina Kierownik Ośrodka wraz z uczniami podziękowała artystom za ich zaangażowanie w promowanie kultury wśród naszych dzieci i wszyscy stanęliśmy do pożegnalnego zdjęcia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.