JESIEŃ Z PANIĄ MELODIĄ

23-09-2017

Uczennica ogląda pianino elektryczne - fot. archiwum szkoły

Na sobotnim spotkaniu p. Melodia wprowadziła nas w nową porę roku - Jesień. P. Melodii i czarującej p. Jesieni towarzyszyły dwa muzykujące jesienne grzyby: p. Borowik - obój i p. Muchomor - Fagot. A jesienne melodie przygrywała wszystkim p. Niedźwiadkowa. Każdy z Grzybków opowiedział nam o swoim instrumencie i zagrał swoją muzyczną historię - zagadkę, w której ukryło się jakieś zwierze. W opowieści Borowika usłyszeliśmy konia, a w opowieści Muchomora szaleńcze tańce trzmiela. Nauczyliśmy się nowych piosenek - o padającym deszczu i o parasolu, niezbędnym na tę porę roku. Było dużo wspólnej zabawy i tańca. Na koniec wspaniały tercet zagrał dla nas "Jesień" Vivaldiego. Obejrzeliśmy piękne instrumenty, a nawet próbowaliśmy na nich zagrać. P. Melodia obiecała wrócić za miesiąc z nową historią i nowymi instrumentami. A my już nie możemy się doczekać.