Z NOWYM SZKOLNYM ROKIEM ZA PANIĄ MELODIĄ TANECZNYM KROKIEM

09-09-2017

Uczniowie oglądają kontrabas - fot. archiwum szkoły
Uczniowie oglądają kontrabas - fot. archiwum szkoły

W sobotę 9 września z ogromną radością powitaliśmy w naszym Internacie Panią Melodię. Pani Melodia zaprosiła gości (artystów Filharmonii Krakowskiej), którzy ,,muzycznym zagadkami” opowiadali nam o swoich wakacyjnych podróżach. Uczniowie odgadywali jakimi środkami lokomocji można podróżować. Pojawił się Pan Konduktor, który zagrał na kontrabasie rytmiczny utwór naśladujący jazdę pociągu, rytmiczny stukot kół. Potem rozdał nam bilety i rozpoczęła się zabawa w podróż pociągami, które musiały zatrzymywać się i ruszać na umówiony sygnał. 

Jednym z gości była tajemnicza pani w pięknym kimonie, która przedstawiła nam się grając charakterystyczny utwór na pianinie. Wszyscy odgadli, że nasz gość przyjechał z Chin!
Następnym gościem był kowboj z Ameryki , który na puzonie zagrał nam znane standardy jazzowe Gerschwina.
Kolejną muzyczną zagadkę geograficzną zagrali nam wszyscy artyści wykonując brawurowo , Arię Torreadora”
Fantastycznie bawiliśmy się wygrywając na instrumentach perkusyjnych rytmiczne motywy muzyczne. 
Sprawdzianem naszego zaangażowania były zagadki słuchowe :,, Jaki to instrument?” Wszyscy bezbłędnie rozpoznaliśmy barwę dźwięku poznanych instrumentów i w nagrodę mogliśmy na dotykiem poznać kształt i sposób gry na ;PUZONIE, PIANINIE I KONTRABASIE. 
Na zakończenie podziękowaliśmy naszym gościom wręczając im symboliczną różę i zapraszając na następne muzyczne spotkanie.

Zapraszamy do galerii

wróć