SPOTKANIE Z PANIĄ MELODIĄ

03-06-2017

Uczeń próbuje grać na trąbce - fot. archiwum szkoły
Uczeń próbuje grać na trąbce - fot. archiwum szkoły

No i doczekaliśmy się! – po półrocznej przerwie zawitała do nas Pani Melodia. A co to było za spotkanie! Śpiewy, tańce – wywijańce, nowe instrumenty i… nowi instrumentaliści, tym razem byli to sami panowie – baaardzo przystojni i z poczuciem humoru. A instrumenty które poznaliśmy to: akordeon, klarnet i trąbka, można na nich grać bardzo piękne utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Można też z tych instrumentów wydobywać zupełnie dziwne rzeczy, np. naśladować zwierzęta, różne dźwięki natury takie jak deszcz czy wiatr albo inne śmieszne dźwięki. 
Poznaliśmy stroje ludowe: łowickie i krakowskie, są to bardzo ładne i kolorowe stroje z dawnych czasów, Pani Melodia i jej goście prezentowali nam też kilka ludowych piosenek, niektóre z nich znaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie. Były to piosenki: „Płynie Wisła płynie” oraz „Ten lajkonik nasz lajkonik”, do tych piosenek Pani Melodia z Panią Łowiczanką pięknie zatańczyły prawdziwego krakowiaka. Jest to taniec ludowy z niedalekiego regionu krakowskiego, wcale nie taki łatwy, bo zawiera takie elementy jak cwał, hołubce oraz różne obroty i przytupy. 
 Nauczyliśmy się też integracyjnej piosenki z gestami pt. „Nie chcę Cię znać” przy której było dużo dobrej zabawy, bo nie zawsze zdążaliśmy z tymi gestami i to było bardzo śmieszne.
Pod koniec spotkania zatańczyliśmy wspólnie poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, nawet nam to nieźle wyszło.
A przystojni panowie z instrumentami akompaniowali do tych wszystkich piosenek, tańców i zabaw. I pozwolili nam oglądnąć dokładnie instrumenty, więc już teraz wiemy jak wygląda trąbka, klarnet i akordeon.
Było to bardzo piękne spotkanie – i bardzo, bardzo się cieszymy, że znowu w naszej szkole możemy gościć Panią Melodię!

Zapraszamy do galerii

wróć