CYBER OKO dla uczniów OSW w Laskach

Mamy: 537,58 złBrakuje: 48 462,42 zł

Zbieramy: 49 000,00 zł Pomóż

Drodzy Darczyńcy!

Pragniemy zakupić do Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach urządzenie o nazwie C-Eye® PRO, potocznie zwane Cyber Okiem. Zakup takiiego sprzętu jest kosztowny, więc prosimy Was o wsparcie.

Poniżej przedstawimy główne zalety produktu, który pomaga terapeutom w ocenie stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi.

"Cyber oko" jest urządzeniem, które kompleksowo wesprze rehabilitacje wzroku osób słabowidzących. Głównymi jego zaletami są:

• badanie zmysłów i funkcji poznawczych
  • ocena stanu emocjonalnego i skala depresji Becka
  • ćwiczenie funkcji językowych
  • ćwiczenie funkcji wzrokowo-przestrzennych
  • ćwiczenie pamięci, myślenia i umiejętności komunikacyjnych
  • trening wzroku
  • wirtualne klawiatury (alfabetyczna, komputerowa, modułowa)
  • komunikacja obrazkowa i komunikacja tekstowa
  • edytor, a także czytnik plików tekstowych i obrazów
  • kolorowe animacje terapeutyczne i edukacyjne
  • gry i odtwarzacz multimedialny
  • przeglądanie Internetu za pomocą interfejsu wzrokowego
  • rozszerzenia funkcjonalności C-Eye PRO o inne programy komputerowe (dodatkowe możliwości terapeutyczne oraz komunikacyjne)

Główne cechy:

• urządzenie typu plug-and-play
  • łatwy i intuicyjny w obsłudze
  • zestaw zadań terapeutycznych z ponad 50 różnymi ćwiczeniami z możliwością zmiany poziomu trudności
  • łatwa adaptacja do pacjenta (dzięki mobilnemu wysięgnikowi)

C-Eye® PRO umożliwia dostosowanie terapii do możliwości i potrzeb pacjenta. Sesje diagnostyczne i terapeutyczne polegają na wybieraniu przez pacjenta wyświetlanych na ekranie treści. Obserwacja oraz analiza zaznaczanych przez pacjenta odpowiedzi umożliwia obiektywną diagnozę i skuteczną terapię – przede wszystkim: wzroku, słuchu oraz funkcji poznawczych.

C-Eye PRO to wyrób medyczny, będący zintegrowanym narzędziem sprzętowym i programowym, które wspiera ocenę stanu osób z dysfunkcjami neurologicznymi, pozwala na prowadzenie neurorehabilitacji oraz umożliwia komunikację alternatywną, bazując na technologii śledzenia wzroku użytkownika.
C-Eye PRO jest systemem wykorzystującym eye tracking i obsługę za pomocą dotyku, wyposażonym w specjalistyczne (wstępnie zainstalowane) oprogramowanie działające w trybie „kiosku” (bez potrzeby przechodzenia do systemu operacyjnego i konieczności instalowania lub konfigurowania dodatkowych programów komputerowych).

Zapraszamy do zapoznania się z filmem: https://www.youtube.com/watch?v=ces1FMZO8UM

Koszt takiego urządzenia to około 40 000 zł. Zależy nam, aby nasi wychowankowie otrzymywali jak najbardziej solidną pomoc. Pragniemy dokupić akcesoria, takie jak dodatkowe aplikacje eyeLearn czy dodatkowe oprogramowanie eyefeel. Oferta, z której możemy skorzystać do końca lutego  - to 49 000 zł.

Serdecznie Was zachęcamy!

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty
i wybrać z listy celów: Cyber Oko

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Cyber Oko

Dziękujemy za Waszą pomoc!

*Zdjęcia poglądowe, pochodzą ze stron dystrybutorów.*