Program Ministerstwa Edukacji i Nauki

Minister EdukacjiMinister Edukacji

Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej

Poprzednicy uczą nas, dzielą się swoim doświadczeniem i prowadza ku dobru

18.11.2022 - 31.12.2022

Projekt łączący wychowanków Ośrodka ze starszym pokoleniem w osobach: rodziców i dziadków naszych uczniów, absolwentów oraz seniorów z Domu Opieki Społecznej i pań z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprzez wspólne dzialania w różnych aktywnościach. 


Bezpieczna przyjaźń z psem - dogoterapia

W ramach programu w naszym ośrodku odbywały się zajęcia z dogoterapii. Gościliśmy terapeutów z organizacji „ Psy na Biegunach” którzy prowadzili dla nas zajęcia, podczas których nauczyliśmy się jak zaprzyjaźnić się z psem.

GALERIA


Warsztaty Teatralne

Panie z RUTW wraz z naszą młodzieżą, pod kierownictwem pani Krystyny Kachel, kierownika artystycznego Teatru "Rabcio" i prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Rabcia, 
wspólnie przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe - jasełka na spotkanie opłatekowe w Ośrodku.

GALERIA


"Konia bać się nie trzeba" - dzień na  ranczu

Wizyta w stadninie koni "Zwierzyniec" wychowanków i absolwentów była okazją do przejażdżki na koniu oraz zajęć z koniem. Uczestnicy zajęć mogli czesać, pogłaskać, siodłać czy karmić te terapeutyczne zwierzęta. To była super przygoda.

GALERIA


Wyjazd do Domu Opieki Społecznej dla Osób z Dysfumnkcją Wzroku 

Wychowankowie i absolwenci wyjechali do Żułowa - "Domu Nadzieii". Podczas pobytu wzięli udział w zajęciach  w różnych pracowniach warsztatów terapii zajęciowej. Odbyły się spotkania z mieszkankami domu a także spotkanie integracyjne połączone ze wspaniałym przedstawieniem w wykonaniu Pań z grupy teatralnej. 
voucher
voucher

Wspólnie ku zdrowiu

Każdy wychowanek wraz z jednym z rodziców lub dziadków otrzymał 2 voulchery. Jeden na baseny geotermiczne w Szaflarah, drugi na wybrane zabiegi w Uzdrowisku Rabka-Zdrój.


Technologia i zabawa

Absolwenci z wychonkowie wzięli udział w grze przeglądarkowej "Zguba Podróżnika" korzystając z zakupionego monitora multimedialnego. 


Integracyjna wycieczka z rodzicami do Krakowa

Wychowankowie wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach z czekoladą w "Fabryce Charliego". Następnie odbyło się zwiedzanie Krakowa – meleksami. Uwieńczeniem był wspólnotowy obiad w restauracji "Camino". 


Warsztaty muzyczne z Rurkami Bum Bum

Wychowankowie wraz z absolwentami i z paniami z RUTW uczestniczyli w warsztatach muzycznych pod kierunkiem instruktora p. Dawida Gacka z "Matemusic". W czasie warsztatów poznawali muzyczne tuby i uczyli się na nich grać. Spotkanie miało charakter muzykoterapeutyczny - sprawiło wszystkim dużo radości i było miejscem na wzajemną integrację międzypokoleniową. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i pięknie grali.


Spotkanie Opłatkowe

Przy wigilijnym stole  spotkaliśmy się wspólnie wszyscy: uczniowie, rodzice, absolwenci,   Panie z Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeci Wieki oraz pracownicy Ośrodka. Jasełka w tym roku  zostały  wyreżyserowane przez z profesjonalna aktorkę p. Krystynę  Kochel. W jasełkach wystąpili wspólnie aktorzy: Panie z RUTW, wychowankowie, absolwenci, wychowawcy oraz dwóch chłopców z Ukrainy. Po jasełkach wszyscy połamali się opłatkiem, a następnie był wspólny ciepły poczęstunek serwowany przez firmę cateringową HAPI

GALERIA