Mikołaj dla zdo(a)lnych dzieci

Mikołaj wychodzi z ekranu komputera

Mamy: 28 310,15 złBrakuje: 1 689,85 zł

Zbieramy: 30 000,00 zł Pomóż

Drogi Przyjacielu św. Mikołaja!

Na całym świecie dzieci zadają sobie pytania: „Czy św. Mikołaj przyjdzie także do tych uczących się zdalnie?”, „Zwykłe łącze internetowe wystarczy czy potrzebny jest światłowód”? „A co z reniferami?”.

Bardzo nam brakuje grudniowej atmosfery z Lasek. W każdej szkole odbywały się jasełka, uczniowie prześcigali się w pomysłach na najsmaczniejszy przepis piernikowy i kreatywną bombkę. Z internatów można było usłyszeć piękne kolędy i zasiąść do świątecznego stołu. Wysokie, przyozdobione choinki po sam sufit, stajenki i żłóbki z Nowonarodzonym, zapach siana, poranne roraty przy cieple świecy i odsypianie na lekcji… :)

W tym roku święta będą wyglądać inaczej także w naszych domach… przy stole zasiądziemy w mniejszym gronie, nie pospacerujemy po jarmarkach i nie będziemy wspólnie kolędować podczas koncertów Bożonarodzeniowych. Jedno się nie zmieni – wciąż będziemy blisko siebie, niezależnie czy fizycznie czy internetowo.

Dla naszych uczniów funkcjonowanie w kontakcie „on line” jest trudniejsze niż dla dzieci widzących. Chociaż bardzo sprawnie radzą sobie z obsługą komputerów, to pozbawieni są bardzo ważnego elementu w procesie poznawczym – dotyku.

Uśmiech

Chcielibyśmy, by każdy z naszych uczniów mógł w pełni korzystać z nauki zdalnej, by braki w sprzęcie elektronicznym nie stały na przeszkodzie w kontynuacji edukacji. Nie wszyscy rodzice bądź opiekunowie mogą obciążyć budżet domowy dodatkowymi kosztami, dlatego potrzebujemy Was, pomocników św. Mikołaja, by zapewnić wszystkim uczniom równe szanse.

Potrzebujemy laptopów, tabletów, routerów, kamerek, słuchawek z mikrofonem, dyktafonów, głośników, komputerów stacjonarnych i drukarek.

W pierwszym etapie najpilniejszych rzeczy do nauki zdalnej potrzebujemy zebrać 30 000 zł!

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Na Mikołaja 2020

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule
Na Mikołaja 2020

W dzisiejszych czasach bardzo trudno funkcjonować bez sprawnych sprzętów elektronicznych. Liczymy, że te ograniczenia nie staną na przeszkodzie, by Święta, jak co roku, minęły w atmosferze bliskości i radości z Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za Wasze wsparcie!