Zbieramy z pamięcią o Pani Morawskiej...

Mamy: 706,61 złBrakuje: 9 293,39 zł

Zbieramy: 10 000,00 zł Pomóż

Postać barwna i doceniana. Niesamowita osobowość. Otwarta i z sercem na dłoni. To wspomnienie Zofii Morawskiej, które pozostaje wciąż żywe. Jej trud włożony w istnienie i rozwój Dzieła odczuwalny jest po dzień dzisiejszy.

Pani Morawska była znakomitym liderem, przywódcą i inspiracją. Wszystko, co robiła dla Lasek rodziło się prosto z serca i przekonania, że praca jest służbą. Niezwykle dbała o doskonalenie tego miejsca. Zależało jej by szanowano tu tradycje, ale też by nadążać za nowoczesnością. Nowinki techniczne oraz tyflologiczne nie były jej obce. Priorytetem dla Pani Zofii była kompleksowa rehabilitacja i rewalidacja osób niewidomych, odpowiednia infrastruktura przestrzeni dla nich przeznaczonej i rzetelna edukacja.

Dziesięć lat po śmierci idziemy tropem jej świadectwa. Chcemy spełniać marzenia Pani Morawskiej i kontynuować jej laskowską wizję. Pragniemy stworzyć naszym wychowankom miejsce, które pomoże otworzyć drzwi do sprawniejszego funkcjonowania.

Dlatego zachęcamy do wsparcia II etapu zbiórki
na sprzęt niezbędny do prowadzenia
zajęć terapii sensorycznej. Druga i zarazem ostatnia
część projektu to zakup pomocy o wartości
10.000 złotych.

Wielu naszych podopiecznych zmaga się z deficytami lub nieprawidłowością w układzie nerwowym, które związane są z odczuwaniem bodźców. Zajęcia sensoryczne polegają na wspomaganiu prawidłowego rozwoju podczas ćwiczeń oraz dostarczaniu wrażeń zmysłowych. Dzięki takiej terapii dzieci z niepełnosprawnością mają podstawy do kształtowania swoich zmysłów – pracują nad skupieniem uwagi, sprawnością fizyczną, orientacją przestrzenną. Do zbudowania bezpiecznej przestrzeni, w której dzieci będą mogły skorzystać z takich zajęć potrzebne są środki na odpowiednie wyposażenie.

Zebrane fundusze umożliwią zakup wielu niezbędnych pomocy, takich jak:

• drabinka podwieszana
  • basen suchy z piłkami
  • hamak sztywny i elastyczny
  • „maglownica” do stymulacji układu czucia głębokiego
  • walec z otworem, beczka
  • deska rotacyjna, kładka fakturowa
  • kształtki rehabilitacyjne
  • piłki – pajączek, ażurowa, dźwiękowa, z gąbki
  • elementy ścieżki sensorycznej
  • deszczownice

W ten sprzęt może być wyposażona sala integracji sensorycznej również DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU! Zachęcamy do nawet najmniejszej wpłaty na rzecz rozwoju naszych podopiecznych. Swoim gestem sprawisz, że dzieci będą mogły pełniej ODBIERAĆ PIĘKNO TEGO ŚWIATA.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularz wpłaty i wybrać z listy celów: Sala sensoryczna

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule
Sala sensoryczna

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI !!!