Marzenia sportem pisane...

Mamy: 15 240,67 złBrakuje: 34 759,33 zł

Zbieramy: 50 000,00 zł Pomóż

Drodzy Przyjaciele!

Czy wiecie, że na świecie jest tylko kilku niewidomych narciarzy? Kilkoro uczniów z Lasek marzy, by wziąć udział w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie – Igrzyskach paraolimpijskich
w Pekinie.

Uczniowie na ten sukces pracują ciężko od kilku lat. Wyczerpujące, całoroczne treningi, w sezonach letnich – zgrupowania nartorolek,
w sezonach zimowych – zgrupowania w górach i udział w zawodach.
Za nimi Mistrzostwa Polski osób niewidomych i słabowidzących,
z których do Lasek wrócili z 6 złotymi i 2 brązowymi medalami. Udział w Pucharach Świata i pierwsze zdobyte punkty, które kwalifikują do wzięcia udziału w Igrzyskach paraolimpijskich.

UKS Laski to uczniowski klub sportowy działający przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej
w Laskach. Skład klubu to dwunastka sportowców. To co ich łączy, to wspólna pasja do narciarstwa.

Jest to jedna z niewielu grup sportowych w Polsce, która zajmuje się treningiem narciarstwa osób z dysfunkcją wzorku.

Uśmiech

Niewidomi narciarze używają tylko słuchu w trakcie biegów. Przy zjazdach osiągają prędkość nawet 50 km/h na trasach, na których ścigała się m.in. Justyna Kowalczyk.

O sukcesie w tym sporcie decyduje nie tylko forma zawodnika, ale także zgranie z przewodnikiem. Z tego powodu na imprezach mistrzowskich nagradzani medalami są nie tylko zawodnicy, ale także ich przewodnicy. Biegi narciarskie niewidomych i słabowidzących to bardzo elitarny sport i wyczynowo uprawia go zaledwie kilkadziesiąt osób na świecie. Jest też kosztowny.

Dzienny koszt pobytu ucznia na obozie:120 zł
Smar wyścigowy do nart: 500 zł (5-6 smarowań)
Kije narciarskie zawodowe: 500-1200 zł
Para nart: 800 - 1500 zł
Para butów: 500-1500 zł

Aby zapewnić minimum treningów uczniom musimy zabezpieczyć na ten cel około 50.000 złotych.

Na ten moment poszukujemy zarówno komercyjnego partnera dla naszych narciarskich gigantów, jak i dopingu indywidualnych Darczyńców, którzy udzielą finansowego wsparcia. Dziękujemy za każdy dar!

Wpłaty można przekazywać bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenia

mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 z dopiskiem w tytule:
Dla sportowców z Lasek.

lub też online poprzez Formularz wpłaty i wybór celu: Marzenia sportem pisane.

Obserwując ciężkie treningi zawodników UKS Laski, wierzymy, że z Państwa pomocą, uda nam się spełnić marzenia uczniów.

ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W AKCJI !!!