Przygotuj z nami wielkanocną niespodziankę!

Drodzy Przyjaciele!

Święta tuż… tuż… W tym roku chcielibyśmy sprawić radość najmłodszym wychowankom i zebrać fundusze na materiały niezbędne do przygotowania książeczek sensorycznych.

Nasze przedszkolaki uwielbiają odkrywać nowe faktury, kształty, dźwięki. Cieszą się z niespodzianek, jakie niosą ze sobą kolejne strony książeczek.

Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Książeczka sensoryczna służy do pobudzania zmysłów. W przypadku dzieci niewidomych szczególnie ważny jest zmysłu dotyku i wypracowanie tzw. małej motoryki, potrzebnej do późniejszej nauki brajla. W tym okresie konieczna jest ekspozycja dziecka na wielorakie doznania zmysłowe, by mogło ono jak najlepiej się rozwijać. Możliwość porównywania faktur (np. przyjemnego w dotyku miękkiego futerka i szorstkiej szczotki) pozwala dziecku poznawać świat w sposób najbardziej dla niego naturalny. Taką możliwość dają właśnie książeczki sensoryczne, poprzez obcowanie malucha z różnymi rodzajami tkanin i papieru, odginanie klapek z ukrytymi pod nimi niespodziankami, odpinanie i przypinanie elementów, łączenie obrazków etc.

W naszym Ośrodku książeczki sensoryczne przygotowuje samodzielnie s. Marietta, na co dzień pracująca w przedszkolu. S. Marietta pieczołowicie dba o każdy szczegół wykonania. Precyzyjnie i starannie opracowuje coraz to nowe wzory, dzięki którym dzieci uczą się poprzez zabawę.

Wspomniane książeczki wykonujemy z filcu o grubości min. 4 mm oraz całej masy materiałów pasmanteryjno-artystycznych takich jak: rzepy, guziki, cekiny, koraliki, sznurki, wstążki, elementy z pianki, wata, flizelina, tkaniny, dzianiny, papiery o różnej grubości i strukturze. Do wykonania niezbędne są również metalowe kółka, które łączą poszczególne strony książeczek.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszej wielkanocnej akcji. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Na zajączka

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Na zajączka

GORĄCO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!